Sport

  • 2 października 2023
  • wyświetleń: 3155

Bardzo dobre starty czechowiczan na Mistrzostwach Polski. Medal i rekord klubu

Od 23 do 24 września w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski U16 w lekkiej atletyce. Reprezentacja młodzików MKS Czechowice-Dziedzice okazała się najliczniejszą z województwa śląskiego. Kwalifikację uzyskało aż 10 zawodników.

Zuzanna Szylder z trenerem Miłoszem Jarczokiem
Zuzanna Szylder z trenerem Miłoszem Jarczokiem · fot. Wioleta Homa


W rywalizacji rewelacyjnie spisała się Zuzanna Szylder, która po wyjątkowo udanym konkursie stanęła na 3. stopniu podium.

- Zuza przyjechała na Mistrzostwa z 6. wynikiem na listach zgłoszeniowych, już w pierwszej kolejce ustanowiła nowy rekord życiowy o blisko metr. Najlepsza okazała się 3. kolejka, gdzie Zuza posłała oszczep na odległość 36,60m, jest to wynik lepszy od jej poprzedniego rekordu życiowego oraz rekordu klubu o blisko 3m! Odległość jak i miejsce były dla mnie ogromną niespodzianką, forma przyszła w najlepszym możliwym momencie - komentuje trener Zuzanny Miłosz Jarczok.

MKS Czechowice-Dziedzice na Mistrzostwach Polski U16 w Słubicach
MKS Czechowice-Dziedzice na Mistrzostwach Polski U16 w Słubicach · fot. Wioleta Homa


Wysokie lokaty uzyskali także:
  • Emilia Machej - 8. miejsce na dystansie 1000m z przeszkodami - trener M. Jarczok,
  • Alicja Sobuś - 11. miejsce na dystansie 1000m z przeszkodami - trener M. Jarczok,
  • Bartłomiej Wójcik - 14. miejsce na dystansie 100m (rekord życiowy poprawiony o 0,23 sekundy!) - trenerka W. Homa.


- Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu naszych podopiecznych, a liczebność naszej reprezentacji wskazuje na to,że nasza sekcja podąża dobrą drogą - skomentowała trenerka Bartłomieja oraz kierownik sekcji Wioleta Homa.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.