Sport

  • 24 października 2023
  • wyświetleń: 1510

Rotuz bez szans w Jasienicy

Przed meczem w Bronowie panował optymistyczna atmosfera, wysokie zwycięstwo w poprzedniej kolejce z klubem satelickim przyszłego rywala na pewno pomogło podtrzymać dobre nastroje. Okazało się jednak, że Jasienica nie ma z obecnym Międzyrzeczem nic wspólnego, a już na pewno pod względem sportowym. 

Drzewiarz Jasienica vs Rotuz Bronów 3:0
Drzewiarz Jasienica vs Rotuz Bronów 3:0 · fot. Rotuz Bronów


W tym meczu mogło się wiele wydarzyć, jednak wygrała różnica klas. Mecz może i był wyrównany, jednak gdy dochodziło do sytuacji bramkowych to konkretniejsi byli gospodarze. Najpierw stratę Rotuza w środku pola przerodzili w skuteczny kontratak, oddając celny strzał zza pola karnego. Następnie indywidualną akcję na gola zamienił grający trener- Kuder, gol bardzo ładny gdyż z dystansu, a ponadto piłkarz Jasienicy zdołał umieścić piłkę za kołnierzem Bronowskiego bramkarza. Pytanie jest jedno, dlaczego nikt nie przeszkodził w oddaniu długo przygotowanego strzału? Właśnie dlatego mimo wyrównanej gry to gospodarze schodzili do przerwy z dwubramkowym prowadzeniem. 

Tuż po przerwie Drzewiarz w zasadzie rozstrzygnął losy meczu. Faul w polu karnym piłkarza Rotuza, a rzut karny pewnie na bramkę zamienia nie kto inny jak Kuder. Trzybramkowe prowadzenie wydawało się bardzo bezpiecznym wynikiem. Jednak gdyby Rotuz był tak samo skuteczny jak rywal, to zdobyłby w miarę szybko dwie bramki łapiąc kontakt w meczu. Najpierw po indywidualne akcji pomocnika Rotuza w pustą bramkę nie trafił Szczelina, a chwilę później po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam skiksował Skęczek. Dalsza część mecz nie przyniosła większych emocji.

To właśnie były te detale które przesądziły o wyniku meczu...

Drzewiarz Jasienica vs Rotuz Bronów 3:0 (2:0)

  • 20' Ogrodzki
  • 42' Kuder
  • 47' Kuder - rzut karny.


Drzewiarz: Góra, Bieńko, Ogrocki, Drewniak (70' Laskowski), Sobik (60' Duś), Kuder (79' Królak), Wajdzik, Smalcerz, Jastrzębski (46' Kołodziej), Waliczek (70' Zaucha), Paleta

Rotuz: Granatowski, Strzelczyk, Mencnarowski, Bieńko (58' Stanclik), Cyroń, Tański (46' Świerkot), Wronka (46' Dzida), Pisarek, Wieczorek, Rodak, Szczelina (63' Skęczek)

ar / czecho.pl

źródło: Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj