Sport

  • 25 października 2023
  • wyświetleń: 386

Jak odpowiednio dobrać rękawice bokserskie?

Materiał partnera:

Miłośnicy boksu, ale i amatorzy, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tym sportem, muszą przede wszystkim wyposażyć się w rękawice bokserskie. Poza sportowym strojem to główny i najważniejszy element, który wpływa na efektywne, a także bezpieczne treningi. Jak właściwie dobrać rękawice do boksu?

rękawice bokserskie


Rękawice bokserskie - dla amatorów i zawodowcówZarówno amatorzy, jak i zawodowcy nie obejdą się bez rękawic bokserskich. Są one niezbędne w trakcie sparingów, a także podczas ćwiczeń z przyrządami. To akcesorium treningowe wybierane jest również w przypadku dzieci, które zaczynają poznawać ten sport, a ich nauka na pierwszych etapach łączy sport z zabawą.

Rękawice bokserskie są charakterystyczne pod względem swojej budowy. Niezależnie od wybranego rozmiaru, wyróżnia je pokaźne wypełnienie oraz konstrukcja chroniąca całą dłoń, palce i nadgarstek. Odpowiednich rękawic bokserskich można szukać na stronie https://bushido-sport.pl/pol_m_Asortyment_Rekawice_Rekawice-bokserskie-264.html.

Jakie rękawice bokserskie dla początkujących?Rękawice bokserskie dla początkujących wybiera się w dużej mierze w ten sam sposób, co dla profesjonalistów. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rozmiaru, ale i trwałość czy wytrzymałość rękawic.

Warto również zwracać uwagę na sposób zapinania. Najłatwiejsze w zakładaniu i zapinaniu są rękawice z rzepami, które osoba początkująca jest w stanie zapiąć samodzielnie. Modele sznurowane sprawdzają się w rękach profesjonalistów. Różnego rodzaju rękawice do boksu można znaleźć na stronie https://bushido-sport.pl/.

Jaki rozmiar rękawic bokserskich?Rękawice do boksu występują w różnych rozmiarach, które tak naprawdę określają ich wagę. Kluczowy jest tu parametr Oz - uncja, czyli właśnie waga rękawic. 1 Oz to 28,4 grama. Rękawice bokserskie można znaleźć w szerokiej palecie rozmiarów, najczęściej jednak od 6 do 14 Oz, choć dostępne są również mniejsze i większe.

Jaki rozmiar będzie odpowiedni? Modele 4-6 Oz przeznaczone są dla dzieci do wieku około 10 lat. 8 Oz to rozmiar wybierany przez młodzież, a także kobiety o drobnych dłoniach. 10-12 Oz to rękawice, z których skorzystają osoby dorosłe. Rękawice 14 Oz czy rękawice 16 Oz sprawdzą się u dorosłych zawodników, którzy są już na etapie regularnych sparingów. Jest to także odpowiedni wybór dla dorosłych o dużych dłoniach.

Ile ważą rękawice bokserskie?Rękawice oznaczone jako 10 Oz ważą 284 gramy, a rękawice bokserskie 12 Oz - 340,8 grama. Duża różnica widoczna jest jednak między najmniejszymi i największymi rękawicami, a podyktowane jest to nie samą wagą rękawic, co ich wypełnieniem.

Zazwyczaj wewnętrzne wypełnienie rękawic to pianka, choć dostępne są również te o wypełnieniu warstwowym. W takich modelach każda warstwa bazuje na innym materiale. Rękawice tego typu są rzadziej wybierane.

Trening bokserski dla początkujących jest znacznie mniej intensywny niż w przypadku profesjonalistów. Z tego względu rękawice bokserskie dla początkujących będą inaczej wybierane niż przez zawodowców. Niezmienny pozostaje jednak fakt, że niezależnie od poziomu zaawansowania, efektywny i bezpieczny trening zapewnią rękawice dopasowane pod względem rozmiaru. Na ich trwałość wpłyną za to zastosowane materiały oraz precyzja wykonania.