czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 17 lutego 2008
  • wyświetleń: 1304

Futsal: Dwie drużyny bez straty punktu

Dwie drużyny Południowcy i Tawerna Team to pretendenci do tytułu mistrza VII edycji halowych rozgrywek w piłce nożnej po trzech kolejkach.

Reklama

Czy drużyny te będą wygrywać wszystko i rozstrzygną o tytule w bezpośredniej potyczce w VII kolejce? Na pewno zweryfikują to następne spotkania w wykonaniu tych zespołów. Południowcy łatwo wygrywają z mocnymi drużynami, zaś Tawerniarze dopiero w tej kolejce trafili na godnego przeciwnika. Zarówno jedni jak i drudzy mają w swoich szeregach snajperów, którzy oprócz rywalizacji drużynowej prowadzą bardzo efektowny wyścig do tronu „króla strzelców”.

K. Koczur w tej kolejce strzelił dla Południowców aż 11 bramek i razem ma ich już na swoim koncie 21, zaś Jasionowski D. zaliczył 6 trafień i zajmuje drugie miejsce z 16 bramkami. Jeśli chodzi o notowania bramkarzy to na dzień dzisiejszy, jak potwierdza
to tabela ze straconymi bramkami, prowadzi Grolik G. Najbardziej wartościowi piłkarze formacji obronnej to Buda S. i Capek K. Tak wygląda krótkie podsumowanie po trzeciej kolejce.

TABELA PO TRZECIEJ KOLEJCE SPOTKAŃ

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Południowcy 3 9 48 : 13
2. Tawerna Team 3 9 38 : 11
3. Zielarze 3 6 41 : 26
4. Czwórkowicze 3 6 31 : 24
5. Vipy 3 6 18 : 15
6. Szopersi Old Stars 3 6 17 : 23
7. Cyronie 3 3 23 : 22
8. Młodzież 3 0 7 : 27
9. ASK 3 0 18 : 43
10. Zapałki Team 3 0 11 : 47

W klasyfikacji Fair Play na prowadzeniu są dwie drużyny, które na swoim koncie mają najmniej kar indywidualnych, czyli po jednej żółtej kartce: ASK i Zielarze.

---------------------------------------------------

MŁODZIEŻ – VIPY 0 : 5 (walkower)

Przypominam, że dopuszczone są dwa walkowery. Trzeci to dyskwalifikacja drużyny. Proszę jednak zdeklarować się kapitanowi Młodzieży o ewentualnym dalszym uczestnictwie w rozgrywkach bądź wycofaniu swojego zespołu. Vipy stawiły się do boju w pełnej gotowości jednak dopiero za tydzień powalczą o punkty na boisku.

---------------------------------------------------

POŁUDNIOWCY – SZOPERSI OLD STARS 17 : 3

Bramki:
Południowcy: Koczur K. 11, Paluch S. 2, Płonka A. 2, Hudziec R. 1, b. samobójcza 1
Szopersi Old Stars: Wizner A. 1, Dankiewicz S.1, b. samobójcza 1
Kartki: Hudziec R.

Wyróżnienie: Koczur K., Buda S., Wizner A.

Miał to być wyrównany mecz kolejki drużyn ze szczytu tabeli, które miały na swoim koncie po dwa zwycięstwa. 11 bramek Koczura i bezradność Szopersów ustawiły spotkanie. Jednostronny pojedynek. Starym Gwiazdom nie pomogło doświadczenie. Żaden z zawodników nie potrafił sobie poradzić z napastnikiem, który urządził sobie trening strzelecki. Nic do powiedzenia nie miał też bramkarz, bo uderzenia „Kotka” były imponujące. Gdy podwajano krycie na wspomnianym zawodniku to jego partnerzy mieli więcej swobody co pozwoliło im również wpisać się na listę strzelców. Old Starsi po tej porażce raczej stracili szanse na pierwsze miejsce ale w walce o pudło będą się liczyć. Południowcy mają strasznie wysoką skuteczność w trzech meczach 48 bramek. Fakt ten może paraliżować przeciwników.

---------------------------------------------------

CYRONIE – TAWERNA TEAM 4 : 11

Bramki:
Cyronie: Botorek T. 2, Rogol Ł. 1, Granatowski G. 1
Tawerna Team: Jasionowski D. 6, Budny W. 2, Grolik G. 1, Bała G. 1, Węglarz G. 1
Kartki: Rogol Ł. (ż.k.), Szypuła S. (ż.k.)

Wyróżnienie: Jasionowski D., Grolik G., Capek K., Rogol Ł., Szypuła S., Granatowski G.

Bardzo dobre widowisko piłkarskie. Szybkie składne akcje, dużo strzałów i parad bramkarskich. Niestety po kontuzji Granatowskiego osłabiona defensywa Cyroniów nie poradziła sobie z naporem Tawerniarzy, którzy odskoczyli na kilka bramek i utrzymali to prowadzenie do końca spotkania. Jasionowski w ataku, Capek w obronie i Grolik na bramce to bardzo silne punkty na tych pozycjach nie tylko w swojej drużynie ale w całej lidze.
Cyronie zagrali kolejny mecz z mocnym przeciwnikiem i nie potrafili sprostać wyzwaniu.

---------------------------------------------------

CZWÓRKOWICZE – ZAPAŁKI TEAM 16 : 2

Bramki:
Czwórkowicze: Ciesielczyk Adrian 3, Piechowicz M. 3, Dziech B. 3, Ciesielczyk G. 2, Ciesielczyk Arek 1, Kopeć A. 1, Rzeszut D. 1, Donocik Ł. 1, Feruga M. 1
Zapałki Team: Szymański P. 1, Januszewski D. 1
Kartki: Blachura K.

Wyróżnienie: Dziech B., Ciesielczyk G., Blachura K.

Czwórkowicze po falstarcie z Południowcami w drugiej kolejce wysoko zawiesili poprzeczkę. Potwierdzenie ich wysokiej formy był mecz z Zapałkami. Paradoksalnie Zapałki Team zagrały najlepszy mecz do tej pory, a przegrali największą różnicą bramek. Ławka rezerwowych już nie świeci pustkami. Niestety musi to podłamywać morale tej młodej drużynie, że mimo dobrej gry doznali tak wysokiej porażki. Z drugiej strony świadczy to bardzo dobrze o ekipie Ciesielczyków. Jest to drużyna z wieloma dobrymi zawodnikami. Gdy tylko po dobrym meczu, któryś ma słabszy dzień to zawsze znajdzie się inny, który pociągnie grę. Dlatego szlagierowo zapowiada się ich mecz w następnej kolejce z Tawerną Team. Czwórkowicze myśląc o pierwszej trójce nie mogą sobie pozwolić na porażkę.

---------------------------------------------------

ZIELARZE – ASK 21 : 10

Bramki:
Zielarze: Górski W. 6, Mrowiec P. 4, Michalski Ł. 4, Siemieniec T. 4, Pytlarz Ł. 2, Kapias 1
ASK: Sokołowski P. 3, Pawlik P. 3, Stanclik M. 3, Brotoj R. 1

Wyróżnienie: Sokołowski P., Stanclik M., Pawlik P.

ASK ma bardzo abstrakcyjną taktykę gry drużynowej z meczu na mecz. W pierwszej kolejce przegrali gdyż mieli tylko jednego rezerwowego i w końcówce opadli z sił. Tydzień temu znowu przegrali z powodu braku sił, bo grali tylko w pięciu bez zmiany. Podobno w myśl przysłowia: „Mądry Polak po szkodzie”. Chyba nie do końca, bo kolejny zespół w zasięgu ale nie w czterech przeciwko pięciu. Chociaż do przerwy tylko jedna bramka straty, co nie zbyt dobrze świadczy o Zielarzach no ale drugie 20 minut wykończyły zapasy ADP w mięśniach, a powolny powrót po stracie na długu tlenowym doprowadzał do kontry w przewadze Zielarzy. W następnej kolejce ASK zagra z liderem, który z kompletnymi, mocnymi drużynami wygrywa z olbrzymią przewagą. Panowie apeluje aby spróbować na ten mecz zebrać większą ilość zawodników. Zielarze zlekceważyli osłabionego przeciwnika i mimo wysokiej wygranej nie zaprezentowali się rewelacyjnie.

---------------------------------------------------

Klasyfikacja króla strzelców:
Koczur – 21 (Południowcy)
Jasionowski – 16 (Tawerna Team)
Górski – 14 (Zielarze)
Ciesielczyk Adrian – 10 (Czwórkowicze)
Płonka – 9 (Południowcy)
Sokołowski – 8 (ASK)
Mrowiec – 8 (Zielarze)

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.