Sport

  • 13 listopada 2023
  • wyświetleń: 273

Rakieta do squasha dla początkujących, gdzie szukać?

Materiał partnera:

Najlepszym miejscem do znalezienia rakiety do squasha dla początkujących będzie sklep oferujący szeroką gamę produktów tego typu. Najlepiej zaopatrzonymi sklepami na polskim rynku są squashtime.pl i erakiety.com, tam zacząłbym swoje poszukiwania. W ofercie tych dwóch znajdziesz w zasadzie wszystko czego potrzeba do gry, nie tylko rakiety do squasha dla początkujących. Bardzo ważne na początku przygody ze squashem są również buty, ale dziś skupimy się na czym innym.

rakieta do squasha


Jakie cechy powinna mieć rakieta do squasha dla początkujących?Dwa istotne czynniki to waga i cena. Mając na uwadze własny rozwój nie rozglądał bym się za rakietami z najniższej półki cenowe, są to na ogół produkty z aluminium lub taniego kompozytu. Skupmy się na rakietach grafitowych, na początek najlepiej w wadze 135-160 gramów. Są to trochę cięższe rakiety niż takie, którymi na co dzień posługują się wprawni gracze. Dlaczego zatem rakieta do squasha dla początkujących ma być cięższa? To proste! Taką rakietą łatwiej jest wypracować płynny i pewny zamach, który pozwoli na uderzenia na koniec kortu, a w przyszłości da możliwości rozwoju naszych umiejętności. Cięższe rakiety oddają więcej energii, co pozwala nam na silniejsze strzały bez konieczności wkładania całej siły w zamach, dzięki temu pracujemy nad precyzją.

Ile kosztuje rakieta do squasha dla początkujących?Sensowne modele rakiet do squasha dla początkujących powinny kosztować nie więcej niż 350 złotych. W takiej kwocie znajdziemy mnóstwo grafitowych modeli o parametrach, które pozwolą nam na szybki i komfortowy rozwój. Rakieta do squasha dla początkujących z grafitu może nam posłużyć kilka-, kilkanaście miesięcy, a kiedy wejdziemy na wyższy poziom możemy ją zachować na późniejsze treningi. Ewentualnie jako back-up dla naszej, gdyby akurat strzelił nam naciąg, albo złamaliśmy naszą pierwszą ramę.

Jakie modele rakiet do squasha dla początkujących wybrać?W ofercie najlepszych sklepów znajdziesz rakiety do squasha dla początkujących od Karakala, Olivera, Wilsona, Dunlopa, ProKennexa, Heada, Tecnifibre’a czy Eye’a. Do najpopularniejszych modeli w tej grupie należą obecnie:

  • Karakal Storm - uniwersalna rakieta squashowa dla początkujących i zaawansowanych graczy;
  • Eye V.Lite 145 - rakieta do squasha o mocnym uderzeniu dla osób mających mniej siły;
  • ProKennex Pure 150 - świetna kontrola i ciekawy design w rakiecie do squasha dla początkujących;
  • Dunlop Blackstorm Titanium - cięższa rakieta do squasha dla wymagających dodatkowej mocy;
  • Wilson Hammer 145 - bestseller wśród rakiet do squasha dla początkujących


Decydując się na którąś z wyżej wymienionych rakiet mamy pewność zakupu rakiety do squasha dla początkujących o świetnej jakości, którą będziemy mogli spożytkować na korcie. Jeśli masz jakieś wątpliwości przed dokonaniem wyboru to specjaliści z erakiety.com i squashtime.pl pomogą Ci je rozwiać. Koniecznie skontaktuj się z nimi.