Sport

  • 14 listopada 2023
  • wyświetleń: 1655

Rotuz pozytywnie kończy rundę jesienną. Wygrywa z Piastem Gol Bieruń

Gdyby istniało powiedzenie "ostatni mecz rundy jest taki jak cała runda", to pasowałoby do drużyny z Bronowa. Rotuz wygrał z Piastem Bieruń 3:2 grając w typowy dla siebie sposób, z jednym niuansem... Mianowicie kończąc go zwycięstwem.

Rotuz pozytywnie kończy rundę jesienną. Wygrywa z Piastem Gol Bieruń
Rotuz pozytywnie kończy rundę jesienną. Wygrywa z Piastem Gol Bieruń · fot. Rotuz Bronów


Zakończona w niedzielę 12 listopada runda jesienna była dla Rotuza niezbyt miła i udana. Rotuz okiem kibiców i obserwatorów grał dobrze, ładnie dla oka, ale w kluczowych momentach nieskutecznie - zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Podobnie było wczoraj, tyle że tym razem rywalowi zabrakło jakości, aby zdobyć więcej goli i stracić mniej.

Rotuz grał dobrze, zdecydowanie dominował w pierwszej połowie. Jak zwykle brakowało konkretów pod bramką rywala. Gola zdobył dopiero Mencnarowski, pewnie wykorzystując rzut karny po faulu na Danielu Ferudze. Swoje próby z gry miał Wieczorek, Adamczyk oraz Bartek Feruga, oddając "na fantazji" strzał wolejem z... połowy boiska.

Drużyna przyjezdnych miała jedną sytuację w pierwszej połowie - po rzucie wolnym. Jak można się domyślić, ta jedna sytuacja wystarczyła, aby zdobyć gola wyrównującego. Wrzutka zostaał przecięta przez gracza Rotuza, myląc kompletnie złapanego na wykroku Granatowskiego i wpadła do bramki Bronowian.

Po zmianie stron niespodziewanie na prowadzenie wyszli goście, gdy składną kontrę ładnym strzałem w długi róg wykończył gracz Piasta. Odpowiedź Rotuza była natychmiastowa. Bronowianie szybko i sprawnie przeprowadzili akcję środkiem - podaniem piłki na wolne pole do Adamczyka, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Remis w tym meczu ewidentnie nie interesował gospodarzy. Coraz więcej akcji przynosiło realne zagrożenie pod bramką drużyny z Bierunia. Okazało się, że w świetnej dyspozycji jest ich bramkarz, który radził sobie nawet z najbardziej wymagającymi strzałami. Nie poradził sobie lub morze zlekceważył strzał z dystansu D. Ferugi, który na pozór był lekki i niegroźny, ale na tyle precyzyjny, aby piłka wpadła do bramki rywala dając zasłużone prowadzenie dla Rotuza.

Od tego momentu mecz był już pod kontrolą Bronowian. Rywal bardziej czekał na ostatni gwizdek w to zimne popołudnie, niż realnie walczył o zdobycz punktową. Dlatego też wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu Rotuz na koniec rundy jesiennej zgarnął komplet punktów.

Warto również odnotować, że w ostatnich minutach w szeregach Rotuza pojawił się na boisku absolutny debiutant i wychowanek Akademii Piłki Nożnej Strefa Football - Kacper Wizner, który skończył niedawno 15 lat. W dniu debiutu miał 15 lat i 37 dni. Jego obecność na boisku to nie tylko zwykła statystyka, ale kilka niezłych zagrań do partnerów. Występ ten na pewno bardzo dobrze rokuje na przyszłość, dając sens szkolenia młodzieży w Bronowskiej Akademii.

KS Rotuz Bronów vs BAP Piast Gol Bieruń 3:2 (2:2)

10′ Mencnarowski - rzut karny
20′ Mysiorski
65′ Mysiorski
67′ Adamczyk
69′ Feruga D.

Rotuz: Granatowski, Cyroń, Bieńko (46′ Stanclik), Mencnarowski, Strzelczk, Wronka (64′ Dzida), Pisarek (85′ Skęczek), Feruga D., Wieczorek (88′ Wizner), Adamczyk, Feruga B. (84′ Szczelina)

Piast Bieruń: Wielgus, Jędrzejczyk, Lichota, Grzywa, Raźniak, Mysiorski, Kachel (62′ Tracz), Worek, Prokop, Chlebowski (82′ Stenzel), Grudziński (77′ Matyszkowicz)
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj