Sport

  • 12 grudnia 2023
  • 17 grudnia 2023
  • wyświetleń: 11905

[FOTO] Nowe jacuzzi i wyremontowana zjeżdżalnia. Szeroki zakres prac na basenie "Wodnik"

W listopadzie rozpoczęła się wymiana central wentylacyjnych na basenie "Wodnik". Równolegle trwa szereg prac remontowych i instalacyjnych, które pozwolą klientom MOSiR-u korzystać z obiektu w bardziej komfortowych warunkach.

Prace remontowe na basenie "Wodnik" · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach podał, że zgodnie z planem postępują prace związane z wymianą central wentylacyjnych, które są odpowiedzialne za właściwy klimat na hali basenowej oraz prawidłową wymianę powietrza. - Stare, skorodowane elementy centrali zostały już zdemontowane, a pomieszczenie jest już gotowe na montaż nowego urządzenia - podkreśla magistrat.

Już od pierwszych dni listopada na hali basenowej, w pomieszczeniach sauny, szatniach i korytarzach prowadzone są prace remontowe i instalacyjne. - Jedną z najbardziej zauważalnych zmian, które przyczynią się do poprawy komfortu osób korzystających z basenu, była wymiana dwóch wanien jacuzzi, które do Czechowic-Dziedzic przyjechały prosto z Hiszpanii - poinformował czechowicki UM.

Wyremontowano także zjeżdżalnię, zamontowano nowe oświetlenie hali basenowej oraz odnowiono zewnętrzną elewację budynku od strony wejścia do obiektu. Wykonane zostało w szerokim zakresie malowanie hali basenowej - ściany przy zjeżdżalni oraz "dzikiej rzece", jak również nad oknami oraz przy tablicy informacyjnej.

Na terenie obiektu trwają również remonty bieżące - malowanie ścian i sufitów w szatniach, korytarzach, pomieszczeniu sauny i toaletach, fugowanie ubytków, poprawki instalacji prysznicowych, czyszczenie i malowanie grzejników na hali basenowej, czyszczenie wymienników grzania wody basenowej, czyszczenie zbiorników ciepłej wody użytkowej, przegląd i naprawa silników oraz pomp.

Prace na basenie powinny zakończyć się do końca 2023 roku. Pierwsi klienci skorzystają z odświeżonego obiektu we wtorek 2 stycznia 2024 roku.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.