Sport

  • 18 grudnia 2023
  • wyświetleń: 645

Jak wyglądają szanse reprezentacji Polski na awans na Euro 2024?

Materiał partnera:

W ostatnich latach reprezentacja Polski nie mogła narzekać na słabe losowania w eliminacjach do wielkich turniejów, a nawet samych imprezach finałowych. Pech chciał, że akurat przed Euro 2024 szczęście się odwróciło, ponieważ biało-czerwoni trafili w barażach na potencjalny finał w Cardiff, a także do ewentualnej grupy śmierci w przypadku awansu. Jak wyglądają szanse naszego zespołu na występ w Niemczech?

Jak wyglądają szanse reprezentacji Polski na awans na Euro 2024?


Estonia pierwszym rywalemTo, co wiemy już w tym momencie oficjalnie, to fakt, że Estonia będzie pierwszym rywalem reprezentacji Polski. Legalny bukmacher nie spodziewa się niczego innego niż wygranej biało-czerwonych. W końcu nasz najbliższy rywal ma za sobą fatalne eliminacje i nie znalazłby się w barażach, gdyby nie to, że powstała Liga Narodów i zostały zmienione zasady.

Estonia w eliminacjach ma za sobą 8 meczów, w których zanotowała zaledwie 2 remisy i aż 6 porażek. Piłkarze tego kraju zakończyli zmagania z bilansem 2 strzelonych goli i 22 stracone. Dodatkowo byli gorsi w tabeli między innymi od Azerbejdżanu. Umówmy się, obecność Estonii na tym etapie barażów, to po prostu szczęście dla reprezentacji Polski, ponieważ jeśli trafilibyśmy na Szwecję czy Norwegię, to szanse biało-czerwonych na występ w Niemczech byłyby zdecydowanie mniejsze.

Dodatkowo na korzyść naszego zespołu przemawia fakt, że zagramy z tym rywalem na swoim boisku. Bukmacher ComeOn nie spodziewa się tutaj innego rezultatu niż wygranej Polaków. W dopiero co zakończonych eliminacjach biało-czerwoni pokazali jednak, że nie ma dla nich zadań nie do wykonania, o czym świadczą wyniki z Mołdawią.

Potencjalny finał w Finlandii lub Walii?Pewne jest również to, że jeśli Polacy poradzą sobie w starciu z Estonią, to przyjdzie im się zmierzyć na wyjeździe ze zwycięzcą pary Walia - Finlandia. Legalny bukmacher za faworyta w tym przypadku uznaje Walijczyków, którzy mają skład zbudowany na graczach Premier League, a dodatkowo zagrają przed własną publicznością. Nie ma jednak wątpliwości, że Finlandia ma większe szanse na niespodziankę w tej parze, niż chociażby Estonia. Finowie z roku na rok wchodzą na coraz wyższy poziom, więc finał barażów w Helsinkach nie jest wykluczony.

Dla reprezentacji Polski wyjazd do Cardiff nie byłby łatwym zadaniem, nawet pomimo tego, że w ostatnich latach regularnie wygrywaliśmy na tym stadionie. Polacy z reguły dobrze radzili sobie z tym przeciwnikiem, ale przy aktualnej formie naszej drużyny legalny bukmacher z pewnością będzie faworyzować potencjalnego gospodarza.

Więcej sportowych informacji w lokalnym wydaniu znajdziesz na naszej stronie. Kliknij i przejdź do zakładki SPORT.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska sp. z o.o. posiada zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich przez sieć Internet na podstawie Decyzji Ministra Finansów z dnia 07 czerwca 2022 r. (znak: DAG11.6831.11.2022).

Autor tekstu: Mateusz Nowak - Senior Project Manager Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) - @Mati_N95