czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 24 lutego 2008
  • wyświetleń: 1181

IV kolejka futsalu: samotny lider

Młodzież – Zapałki Team 10 : 5


Bramki
Młodzież: Światłowski P. 4, Łukosz P. 2, Sikora M. 2, Biniecki T. 1, Szędzielarz Ł.1
Zapałki Team: Michalik M. 2, Kobyliński D. 2, br.samobójcza
Kartki: Białka A. (ż.k.)

Wyróżnienie: Michalik M., Światłowski P.

Spotkanie dwóch drużyn bez zwycięstwa. Nowe oblicze pokazały Zapałki Team, w których po raz pierwszy wystąpił Michalik M. Szkoda tylko, że w poprzednich kolejkach zabrakło tego zawodnika, bo dorobek punktowy jego drużyny mógłby być z pewnością lepszy. Młodzież po ubiegło tygodniowym walkowerze rozpoczęła pogoń za uciekającą czołówką zapisując na swoim koncie pierwsze punkty. Wynik mógłby być wyższy gdyby zawodnicy drużyny zwycięskiej nie bawili się aż tak bardzo pod bramką przeciwnika.

Cyronie – Zielarze 9 : 3

Bramki
Cyronie: Dziech T. 5, Botorek T. 1, Jurczyga R. 1, Zur K. 1,Wdowiok M.1
Zielarze: Mrowiec P. 1, Kapias S. 1, br.samobójcza

Wyróżnienie: Szypuła S., Dziech T.

Kontuzja Granatowskiego i osłabienie teoretyczne formacji obronnej w praktyce w meczu z Zielarzami nie odgrywała istotnej roli. Może dlatego, że bramkarz jest bardzo pewnym punktem drużyny. Cyronie niestety grają w kratkę. Dobry mecz rozegrał Dziech T., który aż 5 razy wpisywał się na listę strzelców. Zielarze zagrali zachowawczo. Górski nie potrafił powiększyć swojej dotychczasowej zdobyczy bramkowej. Usprawiedliwieniem wyniku końcowego może być tylko fakt, że w bramce Zielarzy stał zawodnik, który w dotychczasowych kolejkach grał w polu. Zielarze podobnie jak Cyronie z taką samą ilością zwycięstw co porażek jednak ci drudzy grali z bardziej wymagającymi przeciwnikami.

Vipy – Szopersi Old Stars 14 : 3

Bramki
Vipy: Gamrot A. 6, Stepek A. 3, Damaz A. 2, Zbijowski R. 1, Kłaptocz B. 1, Słowiaczek M.1
Szopersi: Galas K. 2, Danikiewicz S. 1
Kartki: Konieczny Z.

Wyróżnienie: Galas Ł., Gamrot A., Damaz A., Słowiaczek M.

Szopersi po dobrym początku przeżywają kryzys formy. Dodatkowym osłabieniem był brak w ich szeregach Wiznera. Vipy po dwutygodniowej przerwie spragnieni gry co było widać na boisku. Po raz pierwszy bramki strzegł bardzo dobrze interweniujący Słowiaczek. Wynik odzwierciedla przebieg gry. Vipy przeważały grając szybko i zdecydowanie. Po tej kolejce widać, że uciekających Południowców będą gonić Vipy, Tawerna Team i Czwórkowicze. Szopersi nie mogą sobie już pozwolić na porażkę, jeśli również chcą brać udział w pogoni za liderem.

Czwórkowice – Tawerna Team 9 : 6

Bramki
Czwórkowicze: Ciesielczyk Arek 3, Feruga M.3, Dziech B.2, Piechowicz M. 1
Tawerna Team: Budny W. 3, Jasionowski 2, Bała G. 1
Kartki: Capek K. (ż.k.)

Wyróżnienie: Ciesielczyk Arek, Feruga M., Kopeć A., Budny W.

Tak jak można było się spodziewać bardzo dobre spotkanie. Grały ze sobą dwie równorzędne ekipy. Mecz przede wszystkim walki o każdą piłkę. Bardzo ważna potyczka i dla jednych i dla drugich. Tawerniarze zbyt nerwowo prowadzili grę. Ich bramkarz, który dotychczasowo swoje wyprawy z piłką w głąb boiska kończył bez konsekwencji, a nawet ze zdobyczą bramkową. Jednak w tym meczu popełnił błąd, co bezwzględnie wykorzystał zawodnik z numerem 10 na koszulce i po przejęciu piłki skierował ją zza połowy do pustej bramki przeciwników. W pewnym momencie po zmianach w ustawieniu Tawerna złapała kontakt. Jednak dobry końcowy okres gry Czwórkowiczów i powiększenie przewagi. Czwórkowicze mogą tylko żałować, że ich mecz z Południowcami był w pierwszej kolejce, bo przypuszczam, że gdyby te drużyny spotkały się póżniej to mogłoby być różnie.

Południowcy – ASK 8 : 5

Bramki
Południowcy: Płonka A. 4, Hudziec R. 2, Gibas K. 1, Zolich A.1
ASK: Sokołowski P. 4, Flajszak P. 1
Kartki: Gibas K., Pawlik P.

Wyróżnienie: Gibas K., Płonka A., Sokołowski P., Flaiszak P.

ASK w pełnym składzie nawet z jednym rezerwowym przeciwko osłabionym brakiem swojego najlepszego napastnika Południowcom. Ciężko przestawić taktykę gry, która dotychczas opierała się na podaniu piłki do Koczura. Niepoukładanie taktyczne wykorzystali zawodnicy ASK i z dobrze dysponowanym Sokołowskim prowadzili wyrównaną walkę z liderem. Nikt by nie pomyślał, że gra drużyna z pierwszego miejsca z ogonem tabeli. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Prowadzenie w pierwszej połowie dla ASK i po półmetku remis. Na trzy minuty przed końcem stan meczu 5:5. Jednak kilka składnych akcji Południowców w końcówce i wymęczona wygrana. Południowcy są samotnym liderem z kompletem zwycięstw. Jednak po tym spotkaniu widać, że nawet w meczach z teoretycznie słabszym przeciwnikiem muszą uważać, bo każdy chciałby im urwać punkty.


TABELA PO IV KOLEJCE SPOTKAŃ
(Czechowicka Liga Piłki Nożnej Halowej)

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Południowcy 4 12 56 : 18
2. Tawerna Team 4 9 44 : 20
3. Vipy 4 9 32 : 18
4. Czwórkowicze 4 9 40 : 30
5. Zielarze 4 6 44 : 35
6. Cyronie 4 6 32 : 25
7. Szopersi Old Stars 4 6 20 : 37
8. Młodzież 4 3 17 : 32
9. ASK 4 0 23 : 51
10. Zapałki Team 4 0 16 : 57


Pierwsze miejsce w tabeli Fair Play utrzymali Zielarze (tylko jedna żółta kartka).

Po czwartej kolejce klasyfikacja króla strzelców przedstawia się następująco:
Koczur – 21 (Południowcy)
Jasionowski – 18 (Tawerna Team)
Górski – 14 (Zielarze)
Płonka – 13 (Południowcy)
Sokołowski – 12 (ASK)
Ciesielczyk Arek – 10 (Czwórkowicze)

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.