Sport

  • 5 stycznia 2024
  • wyświetleń: 999

Mateusz Gamrot zmierzy się z Rafaelem dos Anjosem!

Materiał partnera:

Fani sportów walki, a w szczególności reprezentantów naszego kraju, którzy walczą za oceanem od dłuższego czasu czekali na informację, z kim w kolejnym starciu zmierzy się Mateusz Gamrot. Reprezentant Polski był w pewnym momencie zastępcą do walki mistrzowskiej, ale ostatecznie nie dostał takiej szansy. Gamer w swoim kolejnym starciu zmierzy się z Rafaelem dos Anjosem. Czy doświadczenie Brazylijczyka okaże się decydujące?

mateusz gamrot zmierzy sie z rafaelem dos anjosem ufc typy


Mateusz GamrotReprezentant Polski rozpoczął swoją karierę w najlepszej federacji sportów walki na świecie w 2020 roku od kontrowersyjnej porażki. Gamer później zanotował jednak passę 4 kolejnych zwycięstw, w których udało mu się pokonać jedną z największych nadziei MMA, czyli Armana Tsarukyana. Bolesną weryfikacją okazało się jednak następne starcie, w którym Polak zmierzył się z czołowym zawodnikiem rankingu, czyli Beneilem Dariushem. Mateusz Gamrot sam po zakończeniu tego starcia przyznał w wywiadach, że nauczył się w tej walce więcej niż w całej dotychczasowej karierze. To tylko pokazuje, że tak naprawdę każdy pojedynek w federacji UFC to starcie na najwyższym poziomie, a wszystko co było wcześniej nie jest aż tak istotne.

Reprezentant Polski szybko zdecydował się powrócić na zwycięską ścieżkę, ponieważ już w marcu podjął się walki w zastępstwie do Jalina Turnera. Wspomniana rywalizacja zakończyła się decyzją sędziów, która nie była jednogłośna, lecz ostatecznie trafiła na konto Polaka. Trzeba przyznać, że dla Mateusza Gamrota był to niezwykle ciekawy test, ponieważ walczył z przeciwnikiem, który dysponował zdecydowanie lepszymi warunkami fizycznymi.

W ostatniej walce Mateusz Gamrot po raz kolejny otrzymał rywala z czołówki i dał radę zwyciężyć. Część ekspertów zwraca jednak uwagę na fakt, że tak naprawdę nie było to pełne zwycięstwo Polaka, a po prostu kontuzja jego przeciwnika. Rafael Fiziev nie dał rady dokończyć tego pojedynku, pomimo, że nieźle radził sobie w 1. rundzie. Fakty są jednak takie, że po zwycięstwie nad Fizievem, Gamrot poprawił swoje notowania i ponownie plasuje się w czołówce rankingu. Tygodniami mówiło się o kolejnym potencjalnym starciu dla reprezentanta Polski, jednak następnym rywalem nie będzie nikt z Top 5 rankingu. Wybór federacji UFC padł na doświadczenie w postaci Rafaela dos Anjosa.

Analizując dotychczasowy profil walk z udziałem Mateusza Gamrota, można zauważyć, że najwięcej razy reprezentant Polski w swojej karierze wygrywał po decyzjach sędziów. Gamer jest zawodnikiem, który lubi wypunktować swojego rywala i walczyć w parterze. Niewykluczone, że zdecyduje się na taką taktykę w swoim następnym starciu, jednak kolejny przeciwnik to niezwykle doświadczony wyga, który może poradzić sobie z takim stylem. UFC typy na to starcie już niedługo będą dostępne!

Statystyki - Mateusz Gamrot:

  • Gamer do tej pory zanotował 23 zwycięstwa w 26 zawodowych walkach.
  • Polak swoje jedyne porażki w karierze zaliczył po decyzjach sędziów w federacji UFC.
  • Reprezentant Polski ma na koncie 2 wygrane z rzędu.
  • Gamrot wygrał 6 z ostatnich 7 walk dla UFC.


statystyki zawodnika mateusz gamrot


Rafael dos AnjosPoszukując doświadczonego zawodnika, który znakomicie radzi sobie w parterze federacja UFC prawdopodobnie nie mogła dokonać lepszego wyboru niż Rafael dos Anjos. Brazylijczyk ma już 39 lat na karku i w swojej zawodowej karierze stoczył aż 47 zawodowych pojedynków. Rafael dos Anjos to fighter, który stylem może przypominać Mateusz Gamrota. Jest to zawodnik, który przede wszystkim bazuje na znakomitym parterze, czego efektem jest aż 11 wygranych przez poddanie. W całej swojej karierze reprezentant Brazylii ani razu nie przegrał w ten sposób, co tylko pokazuje, jak dobrze czuję się w dolnej płaszczyźnie. Możemy być tutaj więc świadkami wielu niestandardowych technik i zapasów na najwyższym poziomie.

Rafael dos Anjos w swojej karierze walczył już z wieloma topowymi zawodnikami UFC. W ostatnim czasie przegrał między innymi z Rafaelem Fizievem, z którym poradził sobie Gamer w poprzednim starciu.

Pomimo tego, że reprezentant Brazylii ma na swoim koncie aż 5 porażek w poprzednich 9 starciach, to przede wszystkim nie można go skreślać. Jest to zawodnik, który bazuje na ogromnym doświadczeniu i niewykluczone, że będzie jedną z najtrudniejszych przepraw dla Gamera. Szczególnie, że walczy on w zbliżonym stylu do reprezentanta Polski, co może być sporym utrudnieniem.

Statystyki - Rafael dos Anjos:

  • Brazylijczyk stoczył aż 47 zawodowych pojedynków.
  • Rafael dos Anjos ani razu nie przegrał przez poddanie.
  • Najwięcej wygranych tego zawodnika miało miejsce przez decyzję sędziów.
  • Łącznie aż 27 z 47 zawodowych pojedynków tego zawodnika zakończyło się decyzją sędziów.


rafael dos anjos statystyki zawodnika


Jak obstawiać typy na UFC?Typowanie sportów walki nie należy do łatwych zadań. W federacji UFC rywalizują najlepsi zawodnicy MMA na świecie, więc akurat tutaj każda walka może zakończyć się sensacją. UFC typy na kolejne starcie z udziałem Mateusza Gamrota nie są jeszcze dostępne. Eksperci zakładają jednak, że reprezentant Polski będzie faworytem najbliższym pojedynkiem z Rafaelem dos Anjosem. Na korzyść Brazylijczyka przemawia przede wszystkim doświadczenie, jednak jego ostatnie walki nie stały na najwyższym poziomie, czego efektem jest aż 5 porażek w 9 kolejnych starciach. Polak ma o wiele lepszy bilans, ponieważ zanotował 7 wygranych w poprzednich 9 pojedynkach.

Biorąc pod uwagę, że w oktagonie zmierzy się 2 zawodników, którzy doskonale radzą sobie w parterze, można zakładać, że raczej nie będzie to walka, która zakończy się przez poddanie. Reprezentant Polski, jak również Brazylijczyk, w swojej karierze najczęściej wygrywali po decyzjach sędziów. I właśnie taka opcja do obstawienia w zakładach bukmacherskich na UFC typy może być najlepszym wyborem. Niewykluczone, że będzie to walka, która zostanie stoczona przede wszystkim w zapasach, gdzie obaj zawodnicy będą chcieli zaznaczyć swoją przewagę, ale trudno oczekiwać, aby udało im się wyprowadzić technikę kończącą przed czasem.

Więcej na temat sportu w regionie.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem http://www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak - Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na X (dawniej Twitterze) - @Mati_N95