Sport

  • 13 stycznia 2024
  • wyświetleń: 1462

Lód na akwenach nigdy nie jest bezpieczny. Dlatego strażacy pomogą stworzyć bezpieczne lodowiska

W związku z trwającym sezonem zimowych szaleństw oraz z uwagi na podniesienie poziomu bezpieczeństwa podczas sezonu zimowego, Państwowa Straż Pożarna organizuje akcję "Bezpieczne Lodowiska 2024".

łyżwy, lodowisko
Lód na akwenach nigdy nie jest bezpieczny. Dlatego strażacy pomogą stworzyć bezpieczne lodowiska · fot. BM / bielsko.info


Akcja polega na pomocy przy wlewaniu wody na uprzednio przygotowane miejsca do założenia lodowiska lub ślizgawki m.in. na terenie boisk szkolnych, parków, osiedli itp. i ma na celu podniesienie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej, poprzez zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wchodzeniem na zamarznięte sztuczne lub naturalne akweny.

Strażacy udzielą wsparcia w organizacji lodowiska na pisemną prośbę dyrektora szkoły lub zarządcy terenu. Do prośby należy dołączyć pisemną zgodę na pobór wody oraz zgodę właściciela terenu na wylanie lodowiska.

Warunkiem wylania lodowiska jest właściwe przygotowanie przez zgłaszającego terenu poprzez wyrównanie nawierzchni, usypanie band z piasku lub śniegu ewentualnie ustawienie barierek.

Pomocy w przygotowaniu lodowiska udziela Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej w uzgodnionym wcześniej terminie i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Za bezpieczeństwo dzieci przebywających na terenie lodowiska odpowiada organizator lodowiska.

Aby uzyskać pomoc w sprawie organizacji lodowiska należy skontaktować się z Komendą Miejską PSP w Bielsku-Białej. - Pamiętajmy, nigdy lód na akwenach nie jest bezpieczny!!! Skorzystaj z pomocy strażaków, którzy pomogą zrobić bezpieczne lodowisko - podkreśla bielska KM PSP.

mp / czecho.pl

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.