czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 2 marca 2008
  • wyświetleń: 1235

Futsal: Południowcy - faworyt ligi

Czwórkowicze – Zielarze 6 : 2


Bramki
Czwórkowicze: Rzeszut D. 2,Ciesielczyk Arek 1, Feruga M. 1, Dziech B. 1, Piechewicz M. 1
Zielarze: Mrowiec P. 1, Skęczek Sz. 1

Wyróżnienie: Kopeć A., Skęczek Sz.

Dobrze grający w dotychczasowych meczach Czwórkowicze oprócz skutecznej końcówki zagrali słabszy mecz (dwie bramki zdobyte w ostatniej minucie). Zielarze wzmocnieni Skęczkiem Sz. Stworzyli więcej sytuacji podbramkowych jednak w bardzo wysokiej formie był bramkarz Kopeć A., który popisał się kilkoma pewnymi interwencjami.

Tawerna Team – Młodzież 5 : 0 (walkower)

Już drugi raz piłkarze Młodzieży nie wstawili się na swój mecz i bez gry Tawerna Team powiększyła swój dorobek punktowy. Jednak kolejny walkower spowoduje dyskwalifikację Młodzieży co niestety wywoła bałagan zarówno w tabeli zespołowej jak i indywidualnej. Kary indywidualne (kartki) zostaną utrzymane. W myśl przepisów mecze i bramki będą anulowane. Jedyna drużyna, która przegrała swój mecz z Młodzieżą to Zapałki Team. Oni mogą cieszyć się z takiego obrotu sprawy. Gorzej z tabelą „Króla Strzelców” bo Koczur K. zdobył kilka bramek w meczu ze wspomnianą drużyną i mogą one być również anulowane podobnie jak innych, którzy trafili do bramki Młodzieży. Sytuacja podana wyżej nie będzie miała miejsca gdy drużyna przystąpi do wszystkich kolejnych swoich meczy.

Szopersi Old Stars – Zapałki Team 12 : 10

Bramki:
Szopersi Old Stars: Hulbój D. 6, Wizner A. 5, Galas Ł. 1
Zapałki Team: Michalik M. 5, Białka A. 2, Szymański P. 2, Januszewski D. 1

Kary: Januszewski D. (ż.k)

Wyróżnienie: Michalik M., Wizner A.

Pojedynek nawet nie dwóch drużyn, ale dwóch piłkarzy, którzy w swoich zespołach reżyserują grę. Wizner kontra Michalik. Przez cały przebieg meczu wynik był na styku. Bramki padały w sekundowych odstępach. Dwa razy po bramkach Michalika Wizner zdobywał gole bezpośrednio ze wznowienia gry ze środka boiska. Pozostałe bramki były również szybką odpowiedzią na gole przeciwnika. Mecz od drugiej połowy mógł się podobać. Bardzo wyrównane spotkanie jednak wygrane przez Szopersów. Już było blisko, ale na pierwsze punkty Zapałek będziemy musieli jeszcze poczekać.

ASK – Cyronie 10 : 5

Bramki
ASK: Sokołowski P. 3, Flaiszak R. 3, Stanclik M. 2, Brotoj R. 2
Cyronie: Lech J. 2, Pokusa R. 1, Botorek T. 1, Żur K.1

Kary: Lech J.(ż.k.), Stanclik M.(ż.k.)

Wyróżnienie: Sokołowski P.

ASK przeciwko Cyroniom. Szanse wyrównane bo i jedni i drudzy bez rezerwowych. Cyronie nie wystąpili w optymalnym składzie dlatego dali możliwość zdobycia pierwszych punktów drużynie ASK. Kolejny dobry mecz Sokołowskiego, który kieruje grą swojej drużyny. Natomiast Cyroniom brakowało armat. Nie miał kto skutecznie wykończyć akcji. Również gra obronna nie był najlepsza. Bramkarz, który był w dotychczasowych spotkaniach wyróżniającym się zawodnikiem aż 10 krotnie musiał wyciągać piłkę z siatki.

Południowcy – Vipy 10 : 4

Bramki
Południowcy: Płonka A. 5, Koczur K. 3, Janusz Sz. 2
Vipy: Zbijowski R. 2, Gamrot A. 1, Damaz A. 1

Wyróżnienie: Staniek Z., Płonka A., Buda S., Słowiaczek M.

Bardzo dobre widowisko sportowe przez cały czas prowadzone na wysokich obrotach. Południowcy pokazali kto w tym sezonie rządzi . Wynik mógłby być jeszcze wyższy gdyby nie wygrane przez Słowiaczka pojedynki jeden na jeden z Koczurem. Król strzelców podrażniony faktem, że po ewentualnym wycofaniu Młodzieży dojdzie do anulowania meczu, w którym przeciwko tej drużynie strzelił kilka bramek, co może go zdetronizować w tej klasyfikacji. Bramkarz Vipów jednak skutecznie bronił akcje sam na sam i pozwolił zapisać „Kotkowi” tylko 3 bramki na swoim koncie. Na uznanie zasługuję gra pozostałych zawodników Południowców w tym meczu, którzy zagrali rewelacyjnie presingiem , a Płonka pokazał, że walka o najlepszego snajpera ligi może się rozstrzygnąć pomiędzy zawodnikami tej samej drużyny. Po tym meczu już chyba nikt nie ma wątpliwości co do zdecydowanego faworyta w tej edycji czechowickich rozgrywek piłki nożnej na hali.

TABELA PO V KOLEJCE SPOTKAŃ

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Bramki

1. Południowcy 5 15 66 : 22
2. Czwórkowicze 5 12 46 : 32
3. Tawerna Team 5 12 49 : 20
4. Vipy 5 9 36 : 28
5. Szopersi Old Stars 5 9 32 : 47
6. Cyronie 5 6 37 : 35
7. Zielarze 5 6 46 : 41
8. Młodzież 5 3 17 : 37
9. ASK 5 3 33 : 56
10. Zapałki Team 5 0 26 : 69


Pierwsze miejsce w tabeli Fair Play utrzymali Zielarze (tylko jedna żółta kartka).

Po piątej kolejce klasyfikacja króla strzelców przedstawia się następująco:
Koczur – 24 (Południowcy)
Jasionowski – 18 (Tawerna Team)
Płonka – 18 (Południowcy)
Sokołowski – 15 (ASK)
Górski – 14 (Zielarze)
Ciesielczyk Arek – 11 (Czwórkowicze)


Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.