Sport

  • 13 lutego 2024
  • wyświetleń: 1911

Puchar 100-lecia Podokręgu nie dla MRKS. Przegrana czechowiczan z rezerwami Podbeskidzia

W meczu jubileuszowego Pucharu 100-lecia Podokręgu Bielsko-Biała, rozegranym w niedzielę w Wapienicy podopieczni Daniela Ferugi ulegli 1:2 (1:0) drugiej drużynie Podbeskidzia.

TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała - MRKS Czechowice-Dziedzice
TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała - MRKS Czechowice-Dziedzice · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Już w 19. sekundzie potyczki beskidzkich czwartoligowców do własnego bramkarza piłkę zagrał Paweł Szumiński, a ten przepuścił ją pod nogą i w kuriozalnych okolicznościach MRKS objął błyskawiczne prowadzenie, które utrzymało się do końca pierwszej odsłony.

Po przerwie szalę zwycięstwa na swoją stronę zdołali przechylić nominalni gospodarze - do wyrównania mocnym strzałem pod poprzeczkę w 62. minucie doprowadził Piotr Szumiński, zaś w kwadrans przed końcowym gwizdkiem po faulu Bartłomieja Lorenca na Filipie Piecuchu, rzut karny skutecznie wyegzekwował Michał Studnicki.

Do ligowego startu pozostaje już niespełna miesiąc, w przyszłą sobotę (17 lutego) ekipa trenera Daniela Ferugi rozegra kolejny test-mecz, a tym razem naprzeciwko MRKS-u stanie wicelider skoczowsko-żywieckiej "okręgówki" - Piast Cieszyn. Sparingowa batalia zaplanowana została na godzinę 12:00 i odbędzie się na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR, przy ul. Legionów 145.

TS Podbeskidzie II Bielsko-Biała - MRKS Czechowice-Dziedzice 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Paweł Szumiński (1 min. - samobójcza), 1:1 Piotr Szumiński (62 min.), 2:1 Studnicki (75 min. - z karnego)

MRKS: Riabowski - Psik (46′ Jakubowski), Grygier (46′ Kubica), Góralczyk, Lorenc, Kawka (46′ Shutak), Jonda (46′ Mizera), Wiśniowski, Gajda, Bukowczan, Dragon
Trener: Daniel Feruga

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.