Sport

  • 21 marca 2024
  • 23 marca 2024
  • wyświetleń: 2977

[FOTO] Okazały puchar dla MKS Czechowice-Dziedzice. Klub jest najlepszy w powiecie bielskim

Prawie 100 zawodników i 29 trenerów wyróżniono podczas Spotkania Środowiska Sportowego Powiatu Bielskiego. To rekordowa ilość nagrodzonych w historii powiatowych gali sportu. Wszyscy mogą pochwalić się sukcesami na arenach krajowych, europejskich i światowych, które odnieśli w ostatnim roku. Okazały puchar otrzymał MKS Czechowice-Dziedzice, a nagrodzono m.in. zawodników czechowickiego KS Judo oraz KS Strong Life.

Spotkanie Środowiska Sportowego Powiatu Bielskiego - 20.03.2024 · fot. Powiat bielski


Środowisko sportowe powiatu bielskiego spotkało się w hali sportowej gościnnego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wilkowicach. Gratulacje i wyróżnienia wręczał sportowcom oraz działaczom starosta bielski Andrzej Płonka.

- Zachęcamy dzieci i młodzież do uprawiania konkretnych dyscyplin. Reaktywowaliśmy po latach ligę pływacką, 10-letni jubileusz obchodziła Powiatowa Liga Szachowa, mamy także Powiatową Ligę Żaków w piłce nożnej, Powiatową Ligę Minisiatkówki dziewcząt, czy Ligę Badmintona. Współorganizujemy i wspieramy międzynarodowe i lokalne biegi górskie, turnieje piłkarskie i zawody sportowe, nawet o randze Mistrzostw Polski, ale także imprezy rekreacyjno-sportowe dla mieszkańców. Z dotacji na zadania publiczne każdego roku korzysta kilkadziesiąt klubów i organizacji sportowych. Na co dzień współpracujemy merytorycznie z ponad 130 klubami sportowymi z naszego powiatu - mówił gospodarz spotkania.

Miejski Klub Sportowy Czechowice-Dziedzice otrzymał okazały puchar, ponieważ został najwyżej sklasyfikowanym klubem z powiatu bielskiego w rankingu "Systemu Sportu Młodzieżowego 2023" prowadzonego przez Mnisterstwo Sportu i Turystyki. Znalazł się na 42. miejscu w kraju!

Pełną listę wyróżnionych sportowców i trenerów można znaleźć TUTAJ.

Sportowców i trenerów oklaskiwali zaproszeni goście, m.in. Ewa Żak radna wojewódzka, Barbara Adamska, Dorota Nikiel i Grzegorz Gabor z Zarządu Powiatu, burmistrzowie i wójtowie gmin z powiatu bielskiego, radni powiatowi, działacze sportowi oraz rodzice zawodników.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.