czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 10 marca 2008
  • wyświetleń: 1593

Zebranie wiejskie w Janowicach

W niedzielę 9 marca w strażnicy OSP w Janowicach odbyło się zebranie wiejskie. W zebraniu uczestniczyli: wójt gminy Stefan Wodniak, zastępca wójta Artur Beniowski, członek Zarządu Powiatu Grzegorz Szetyńki, komendant Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach Bogdan Ogrocki, radny powiatowy Bogusław Stolarczyk, radni gminy: Stanisław Nycz, Jerzy Borutka oraz Andrzej Wojtyła. Na zebraniu obecni byli ponadto: dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Urszula Kal, dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Grzegorz Boboń oraz przedstawiciel firmy KOM-BEST Wacław Waliczek.

Reklama

Zebranie rozpoczął Stanisław Nycz, który przywitał przybyłych gości oraz mieszkańców. Sekretarzem zebrania wybrany został Jerzy Borutka, przewodniczącym zaś Andrzej Wojtyła. Członkami Komisji Uchwał i Wniosków zostali: Krystyna Handzlik, Danuta Zdrojewska oraz Stefania Famułka.

Pierwszym z poruszanych tematów było bezpieczeństwo mieszkańców co do wandalizmu, kradzieży i niszczenia mienia oraz zanieczyszczania jakie ma miejsce w Janowicach. Skupiono się głównie na problematycznym zachowaniu pana Stanisława F.

Kolejnym z poruszanych tematów był problem ciągłego pogarszania się stanu nawierzchni na ulicy Janowickiej. Wójt Gminy Stefan Wodniak oraz Grzegorz Szetyńki członek Zarządu Powiatu poinformowali mieszkańców o wstępnych rozmowach jakie prowadzi gmina oraz powiat w sprawie współfinansowania inwestycji, która pochłonie około 1 miliona złotych. Inwestycja ta mogłaby zostać wykonana nawet w tym roku o ile prowadzone rozmowy zakończą się podpisaniem stosownej umowy pomiędzy stronami.

Na zebraniu podsumowano również wykonane inwestycje na terenie sołectwa w 2007 roku oraz zrelacjonowano działalność Rady Sołeckiej. Przedstawiono ponadto plany inwestycyjne na 2008 rok. Najważniejsze z nich to budowa chodnika przy ulicy Janowickiej na odcinku od ul. Korczaka do ul. Targanickiej, remont przystanku przy p. Gajdzie, wykonanie punktów świetlnych przy ul. Janowickiej, remont biblioteki oraz dofinansowanie Rajdu Rowerowego oraz Pikniku Rodzinnego.

Na zebraniu przegłosowano dwie uchwały, pierwsza dotyczyła remontu ulicy Janowickiej, druga natomiast wsparcia finansowego dla OSP z okazji 100-lecia jej istnienia.

Po wyczerpaniu porządku zebrania, przewodniczący zebrania podziękował przybyłym gościom oraz mieszkańcom za przybycie zamakając zebranie.

janowice.glt.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.