czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 11 marca 2008
  • wyświetleń: 6644

Sukces nauczycieli z Czechowic

W miniony weekend (8, 9 marca) w Tczewie odbyły się nieoficjalne mistrzostwa Polski nauczycieli w piłce nożnej halowej. Pierwszy raz w tych rozgrywkach wystąpiła reprezentacja nauczycieli z naszego miasta.

Reklama

czecho_nauczyciele0


Początkowo miała to być rywalizacja 12 zespołów w 3 grupach po 4 drużyny. Dwie reprezentacje jednak nie dojechały i w turnieju ostatecznie zagrało 10 ekip. Rywalizacja pierwszego dnia odbyła się w dwóch grupach po 5 zespołów.

Grupa A: Lipno, Czechowice-Dziedzice, Gniew, Braniewo, Elbląg.
Grupa B: Pszczyna, Ostróda, Radomsko, Tczew, Weesp Holandia.

Województwo śląskie reprezentowały Czechowice-Dziedzice i Pszczyna.

Pierwszy mecz naszej drużyny z ubiegłorocznym zwycięzcą tej imprezy, czyli z ekipą Lipna. Taktyką naszej drużyny na cały turniej była dyscyplina w kryciu przeciwnika. Przede wszystkim obronna i ewentualny kontratak po przejęciu piłki. Konsekwentne realizowanie założeń dał nam remis. Jednak okazało się, że spokojnie można było się w tym meczu odkryć i zagrać bardziej ofensywnie bo Lipno w tym roku nie grało rewelacyjnie. Dlatego wynik końcowy 0 : 0 najpierw z euforią bo nie przegraliśmy z obrońcą tytułu, a po dalszej obserwacji tej drużyny niedosyt, bo spokojnie można było wygrać.

czecho_nauczyciele1


Drugie spotkanie z reprezentacją Gniewu. W tej potyczce zaliczyliśmy pierwsze trafienia. Na 1 : 0 otworzył wynik Ł. Podkański no i niestety bramka wyrównująca do szatni
w ostatnich sekundach pierwszej połowy. Przewaga naszej drużyny zakończona bramką T. Zużałka ale zabrakło koncentracji, doświadczenia i bramka wyrównująca po której sędzia zakończył spotkanie. Nie ma się co dziwić, że nasi piłkarze byli źli na siebie bo wystarczyło się w końcówce zamurować i wykopywać piłki do przodu. Kolejny niedosyt po remisie 2 : 2.

Trzeci mecz z założeniem tylko nie remis. Naszym przeciwnikiem był zespół z Elbląga. To było najbardziej ofensywne spotkanie w naszym wykonaniu. Przewaga i dużo strzałów, tylko bramkarz naszych rywali miał dzień konia i kolejny 1 punkt i przegrany remis 0 : 0.

Po trzech nie przegranych meczach tylko trzy punkty. Na szczęście okazało się, że była to grupa śmierci i aż 6 meczy zakończyło się remisem. Każdy mecz bardzo ciężki. Od ostatniego naszego meczu zależał układ całej tabeli. Przegrana ostatnie miejsce w grupie, remis trzecie miejsce no i w końcu upragniona wygrana, która dawała drugie miejsce i wejście do finału A, czyli gra o pudło.

W drugiej grupie było łatwiej bo dwie drużyny znacznie odstawały od poziomu i w meczach z nimi można było odpocząć. Nasi koledzy zza Wiły z Pszczyny dostali się do najlepszej czwórki no i tym bardziej nas to zmobilizowało bo nie chcieliśmy być gorsi a czwarty remis był by już małym przegięciem. Bardzo dobrze w obronie w tym meczu zagrał S. Błachut, który wyeliminował najlepszego napastnika Braniewa.

czecho_nauczyciele2


Wystarczyło tylko strzelić bramkę na wagę finału. Niestety jak się bardzo chce to niekoniecznie to się udaje. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do nas. W ostatniej minucie M. Gazda umieścił piłkę w siatce bramki przeciwników i został sobotnim bohaterem naszej drużyny. Lipno oglądało ten mecz z wielkim zainteresowaniem ale nasza złota bramka wyrzuciła ich zespół do finału B.

System finału A i B, czyli walka o miejsca od 1 do 4 i od 5 do 8 polegał na rywalizacji z drużynami z przeciwnej grupy, a wynik meczu z drużyną ze swojej grupy z dnia poprzedniego był zaliczany. Dlatego Ostróda na wejściu miała 3 punkty, Czechowice-Dziedzice i Elbląg 1 punkt oraz 0 punktów Pszczyna, która przegrała w grupie
z Ostródą 1 : 4.

Ostróda to rewelacja tego turnieju, ich drużyna składała się prawie w całości z czynnych zawodników występujących w tym samym klubie z IV ligi. Zdecydowany faworyt tej imprezy. Nasza drużyna po czterech meczach miała tylko 2 bramki stracone. Bardzo dobre krycie i początek meczu z naszą przewagą, jednak błąd przy stałym fragmencie gry i głupio stracona bramka, a potem kolejna. 2 : 0 w plecy. W drugiej połowie kontaktowa bramka S. Błachuta na 2 : 1 i pogoń za przeciwnikiem. Zamiast kolejnych naszych bramek kontra Ostródy i bramka na 3 : 1. Po tym meczu nasi przeciwnicy zapewnili sobie tytuł mistrza bez względu na wynik ich ostatniego meczu z Elblągiem.

Derby Śląska na Pomorzu Pszczyna kontra Czechowice-Dziedzice. Bratobójczy pojedynek o II miejsce. Pszczyna po dwóch meczach w finale A z dorobkiem 3 punktów, a my tylko 1. Tylko nasza wygrana i zwycięstwo Ostródy z Elblągiem nas satysfakcjonowało. Porażka bądź remis wyrzucał nas poza podium. Mecz walki o każdą piłkę. Okazało się, że dla obu drużyn punktem honoru było nie przegrać z sąsiadem zza miedzy. Bramka Ł. Podkańskiego i obrona Częstochowy w ostatnich minutach bo nasi przeciwnicy wycofali bramkarza dało upragnione zwycięstwo.

Końcowa klasyfikacja:

1. Ostróda
2. Czechowice-Dziedzice
3. Pszczyna
4. Elbląg
5. Lipno
6. Gniew
7. Tczew
8. Radomsko
9. Weesp (Holandia)
10. Braniewo

Nasza drużyna straciła najmniej bramek i nasz bramkarz Wojciech Kudrys wygrał w klasyfikacji indywidualnej na najlepszego bramkarza turnieju.

Skład reprezentacji nauczycieli Czechowic-Dziedzic:

1. Mariusz Maławy Zespół Szkół "Silesia" Czechowice-Dziedzice
2. Łukasz Podkański Zespół Szkół "Silesia" Czechowice-Dziedzice
3. Tomasz Zużałek Zespół Szkół "Silesia" Czechowice-Dziedzice
4. Michał Gazda Gimnazjum Publiczne nr 3 Czechowice-Dziedzice
5. Kudrys Wojciech Gimnazjum Publiczne nr 3 Czechowice-Dziedzice
6. Łukasz Żurek Szkoła Podstawowa nr 4 Czechowice-Dziedzice
7. Tomasz Szary Szkoła Podstawowa nr 3 Ligota
8. Błachut Sławomir Gimnazjum Sióstr Miłosierdzia Bielsko-Biała

Podziękowanie za wsparcie finansowe i organizacyjne dla:

ZNP Czechowice-Dziedzice (p. Urszula Gazda)
Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice
UKS Czechowice-Dziedzice (piłka nożna)

Już 15 marca reprezentacje nauczycieli Czechowic-Dziedzic oraz Pszczyny będą w Milówce walczyły o miano najlepszych drużyny w piłce nożnej halowej na Śląsku. Liczymy, że również na tych zawodach godnie zaprezentujemy nasze miasto.

Za wzorem innych miast chcemy się czynnie włączyć w rywalizacje w tego typu imprezach jako drużyna Belfer Team Czechowice-Dziedzice.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.