Sport

 • 26 maja 2024
 • 20 czerwca 2024
 • wyświetleń: 8319

[WIDEO, FOTO] Młodzi strażacy zmierzyli się na stadionie MOSiR. Dali z siebie wszystko!

W niedzielę 16 czerwca na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach rozegrano dziecięce i młodzieżowe zawody pożarnicze. Mowa o Memoriale im. Haliny Dzidówny. Rywalizowały drużyny nie tylko z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice, czy powiatu bielskiego, bo przyjechał także zespół z OSP w Chybiu.

Memoriał im. Haliny Dzidówny - 16.06.2024 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Dziecięce oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze rywalizowały w niedzielę na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach. Deszczowa aura towarzyszyła młodym druhnom i druhom podczas Memoriału im. H. Dzidówny. W trakcie oficjalnego otwarcia zawodów burmistrz Marian Błachut zwrócił uwagę na to, że strażacy muszą być przygotowani na działanie w każdych warunkach. W podobnym tonie wypowiedział się Stanisław Nycz - prezes Oddziału Powiatowego Zarządu OSP RP. Po życzeniach bezpiecznej rywalizacji - i w sportowym duchu - rozpoczęło się rozgrywanie konkurencji.

Rywalizacja w ramach Memoriału podzielona była na kategorie wiekowe: 6-9 lat (Dziecięce Drużyny Pożarnicze), 10-13 lat oraz członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w wieku 14-18 lat. Na płycie stadionu zaaranżowane były konkurencje takie jak: spacer po wężach, slalom z deską medyczną i kubeczkami, przejście w tunelu a na finał zadanie związane z pomocą medyczną.

- Widzimy, że formuła Memoriału się sprawdza. Dzieciakom to się podoba, chcą ćwiczyć. To nie są wymagające konkurencje, ale są dostosowane do wieku - komentował Krzysztof Ryłko, prezes OSP "Dziedzice" w Czechowicach-Dziedzicach.

Rywalizowały drużyny ze wszystkich jednostek z terenu gminy Czechowice-Dziedzice, przyjechały także jednostki z powiatu bielskiego oraz OSP Chybie. Co najważniejsze, każdy uczestnik Memoriału został nagrodzony.

Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych6-9 lat

 1. OSP "Czechowice",
 2. OSP Ligota,
 3. OSP "Dziedzice" 2,
 4. OSP "Dziedzice" 1,
 5. OSP Janowice,
 6. OSP Lipowiec.


10-13 lat

 1. OSP Kobiernice,
 2. OSP Międzyrzecze Górne,
 3. OSP Ligota 1,
 4. OSP "Czechowice",
 5. OSP Chybie,
 6. OSP "Dziedzice" 1,
 7. OSP "Dziedzice" 2,
 8. OSP Zabrzeg,
 9. OSP Bronów,
 10. OSP Lipowiec,
 11. OSP Ligota 2,
 12. OSP Lipowiec 2.


14-18 lat

 1. OSP "Dziedzice" 1,
 2. OSP Ligota,
 3. OSP Kobiernice,
 4. OSP "Dziedzice" 2,
 5. OSP Międzyrzecze Górne,
 6. OSP Chybie,
 7. OSP Bronów 1,
 8. OSP Lipowiec,
 9. OSP "Czechowice",
 10. OSP Zabrzeg,
 11. OSP Bronów 2.


Rozgrywki poprzedziła parada wozów strażackich, która przejechała przez Czechowice-Dziedzice. Poniżej wideo z przejazdu.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.