czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 17 marca 2008
  • wyświetleń: 2803

Kolejne podium naszych belfrów

Do Milówki 15 marca zjechało osiem reprezentacji z całego województwa śląskiego. Losowanie podzieliło drużyny na dwie grupy po 4 zespoły, które grały systemem "każdy z każdym". Z dwóch grup wychodziły dwie najlepsze ekipy, które zagrały w połfinałach.

Kolejne podium naszych belfrów


Zobacz zdjęcia!
2008.03.mecz, kolejne podium naszych belfrów


Grupa A
1.Żywiec
2.Czechowice-Dziedzice
3.Pszczyna
4.Katowice

Grupa B
1.Cieszyn
2.Rybnik
3.Milówka
4.Rajcza

Pierwszy mecz z Żywcem ubiegło rocznym wicemistrzem. Prowadzenie 1:0 ale podobnie jak na turnieju w Tczewie końcowy remis (1:1), który nadal nas prześladował. Bramkę dla naszej drużyny strzelił Ł. Żurek. Następny mecz to możliwość rewanżu dla Pszczyny, która w poprzednich zawodach została pokonana w walce o II miejsce. T. Szary trafił na 1:0, a wynik ten utrzymywał się, aż do ostatniej minuty meczu. Niestety tuż przed końcowym gwizdkiem bramka wyrównująca. W dwumeczu z nauczycielami z Pszczyny dalej jesteśmy na plusie, jednak frajersko stracone zwycięstwo dość mocno boli.

Drużyna z Katowic nie dojechała na mecz z naszą reprezentacją i otrzymaliśmy walkower na naszą korzyść 5:0. O naszym wyjściu z grupy decydował mecz Żywca z Pszczyną. Remis w tym spotkaniu 0:0 dawał na pierwsze miejsce w grupie, wygrana którejkolwiek z tych drużyn drugie miejsce, a ewentualny remis 2:2 to koniec naszej przygody w tych rozgrywkach i miejsce poza najlepszą czwórką. Ten ważny dla nas mecz zakończył się wygraną Żywca 2:1. W naszej grupie Żywiec pierwszy, Czechowice-Dziedzice drugie. W drugiej grupie Rybnik przed Cieszynem.

W półfinałach Żywiec niespodziewanie wygrał z Cieszynem. Nas czekał mecz o finał z Rybnikiem. Tym razem to my musieliśmy gonić wynik po bramce zdobytej przez naszych rywali. Ostatnie minuty tego spotkania to oblężenie bramki przeciwnika, który utrzymał jedno bramkową przewagę i zapewnił sobie grę w finale.

Mecz o III miejsce z Cieszynem (mistrzem z lat poprzednich i faworytem, który zawiódł). Szybko stracona bramka i duża przewaga rywali. Po celnym trafieniu Ł. Podkańskiego remis. Po taktycznym faulu, którego następstwem była kara indywidualna, nasza drużyna przez dwie minuty musiała grać w osłabieniu. Po obronie strzału i szybkim wznowieniu gry, dalekim wyrzutem przez naszego bramkarza, kontratak i druga bramka Ł. Podkańskiego. Cieszyn mimo gry w przewadze nie dość, że tego nie wykorzystał, to jeszcze właśnie w tym okresie gry stracił bramkę. 2:1 dla pracowników oświaty z Czechowic-Dziedzic.

Dopiero drugi występ i znowu podium dla drużyny, która w tym roku rozpoczyna swoją przygodę w rozgrywkach nauczycieli. Co było widać na tych i poprzednich zawodach, bo jako jedyna reprezentacja graliśmy w wypożyczonych strojach sportowych z ZS "Silesia". Pozostałe zespoły występowały w kompletach piłkarskich z nazwą swojego miasta.

Dlatego idąc za ich przykładem zwracamy się z prośbą do Urzędu Miasta oraz związków zawodowych o pomoc finansową w zakupie strojów (promocja Czechowic-Dziedzic). Mile widziany również jakikolwiek sponsoring innych podmiotów.

Skład drużyny:
Mariusz Maławy, Łukasz Podkański, Michał Gazda, Wojciech Kudrys, Zużałek Tomasz, Żurek Łukasz, Błachut Sławomir, Szary Tomasz.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.