czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 19 marca 2008
  • wyświetleń: 2174

Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo

Przez dwa dni 15 i 16 marca br. Czechowice-Dziedzice były miejscem sportowej rywalizacji dla ponad 200 zawodników judo, którzy walczyli o Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Impreza o randze ogólnokrajowej, to dla naszego miasta nie lada zaszczyt, to także doskonała okazja do promowania miasta, naszego klubu judo i samej dyscypliny sportowej.

Puchar rozegrany został w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach. Przygotowanie Pucharu wymagało ogromnego zaangażowania pracowników MOSiR, sekcji judo i sympatyków tego sportu. Maty tworzące tatami zostały przywiezione z Bytomia, trybuny, których brakuje w SP nr 5, wypożyczyły nam Goczałkowic-Zdrój.

- Pomimo braku odpowiedniej hali - zawody udało nam się przeprowadzić na niezłym poziomie – mówi trener czechowickiej sekcji judo - Bogusław Tyl.

-W sobotę walczyli juniorzy, w niedzielę juniorki. Obyło się bez poważniejszych kontuzji zawodników, a dwóch reprezentantów Miejskiego Klubu Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach zajęło medalowe - drugie miejsca. Jakub Kubieniec w wadze 81 kg, a Artur Tyc w wadze 100 kg. Jestem zadowolony z wyników naszych zawodników – mówi trener B. Tyl.

W ceremonii otwarcia Pucharu Polski Juniorów i Juniorek w Judo Czechowice-Dziedzice 2008 - uczestniczyły najważniejsze osoby polskiego judo - Prezes Polskiego Związku Judo – Andrzej Falkiewicz, członek Polskiego Komitetu Olimpijskiego – Józef Wiśniewski, Członkowie Zarządu Polskiego Związku Judo – Jerzy Wołoch i Andrzej Adamski. Sukcesów sportowych i zdrowej rywalizacji życzył zawodnikom burmistrz Marian Błachut. W inauguracji pucharu uczestniczyli również zastępca burmistrza Jacek Puchała przewodniczący Rady Miejskiej - Marek Kwaśny, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Stanisław Kopeć, dyrektor MOSiR – Adam Leśnik, prezes Miejskiego Klubu Sportowego - Bolesław Folek.

www.czechowice-dziedzice.pl/download/wyniki%20judo%20cz-dz.pdf target=_blank class=dodaj>Tabela wyników.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.