czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 20 marca 2008
  • wyświetleń: 1465

Młodzi stypendyści z Czechowic

Są młodzi, utalentowani, ambitni i ciężko pracują na swoje sukcesy – 18 stypendystom Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 18 marca burmistrz Marian Błachut wręczył umowy upoważniające młodych ludzi do pobierania stypendiów.

Reklama

Na konta stypendystów przez 12 miesięcy będą wpływały pieniądze (od 100 do 380 zł), które mają wspomóc młodych ludzi w dalszym rozwoju ich talentów. Pieniądze mogą być przeznaczone na sprzęt sportowy, sprzęt muzyczny czy sprzęt edukacyjny. Mogą także wspomóc sfinansowanie wyjazdów na zawody, warsztaty bądź obozy naukowe czy sportowe.
Stypendia w trzech dziedzinach: kultury i sztuki, kultury fizycznej i w dziedzinie oświaty i nauki, co roku przyznaje Rada Miejska i co roku okazuje się, że potencjał tkwiący w młodych ludziach, mieszkańcach gminy Czechowice-Dziedzice, jest ogromny, a wybór najlepszych, mimo wymagających kryteriów, które trzeba spełnić by stypendium otrzymać, jest bardzo trudny.

- To dla mnie ogromna satysfakcja, że mogę was wyróżnić . Należycie do grona utalentowanej młodzieży i mam nadzieję, że wśród was są przyszli wybitni sportowcy, naukowcy, artyści. Dziękuję również waszym rodzicom , trenerom, opiekunom i nauczycielom, którzy prowadzą was w tej trudnej ale pełnej pasji drodze – powiedział burmistrz Marian Błachut, podczas spotkania z młodymi stypendystami.

Stypendyści Rady Miejskiej w dziedzinie kultury i sztuki:

1. Angelika PYTEL – w 2007 roku zdobyła I nagrodę w eliminacjach wojewódzkich 52.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii „Wywiedzione ze słowa” w Częstochowie oraz została laureatem centralnego etapu ww. turnieju w Gdyni, zdobyła I nagrodę w XV Ogólnopolskich Spotkaniach Recytatorów i Śpiewających Poezję „Amor sprawił…” w Oświęcimiu.

Stypendyści Rady Miejskiej w dziedzinie oświaty i nauki:

1. Jakub OĆWIEJA – w 2007 osiągnął następujące wyniki: złoty medal w I Olimpiadzie Matematycznej Europy Środkowej w Austrii w klasyfikacji indywidualnej oraz klasyfikacji drużynowej oraz VIII miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych w Paryżu, laureat LVIII Olimpiady Matematycznej, laureat Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny, finalista XIV Olimpiady Informatycznej, III miejsce w finale krajowym eliminacji do XX Międzynarodowych Mistrzostw w Grach Matematycznych i Logicznych w kat. L1, finalista XXIV Ogólnopolskiego Sejmiku Matematyków, III miejsce w IV Śląskim Konkursie Matematycznym.

2. Sebastian JODŁOWSKI – finalista w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki oraz III miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej z matematyki Olimpus.

3. Maciej PACUT - finalista XIV Olimpiady Informatycznej w Sopocie.

4. Katarzyna GÓRECKA - laureatka w XXXIII Olimpiady Geograficznej na szczeblu ogólnopolskim oraz wyróżnienie w V Ogólnopolskim konkursie fizyczno-fotograficznym „Zjawiska fizyczne wokół nas”.


Stypendyści Rady Miejskiej w dziedzinie kultury fizycznej:

1. Katarzyna PIŁOCIK - obecnie najlepsza zawodniczka Miejskiego Klubu Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach. W 2007 roku osiągnęła swój największy sukces sportowy zdobywając srebrny medal na Mistrzostwach Europy w Judo w Serbii. W bieżącym roku zdobyła także III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Seniorów w Judo w kat. wag. 70 kg oraz II miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kat. wag. 70 kg.

2. Jakub CEBULA - czołowy zawodnik Młodzieżowej Kadry Polski w kajakarstwie klasycznym, posiada klasę Mistrzowską Sportową Międzynarodową. W 2007 roku został złotym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy w K-4 na 1000 m w Serbii, złotym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy oraz dwukrotnym brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Poznaniu.

3. Jakub HAŁAS - członek kadry Polski niepełnosprawnych w pływaniu. W 2007 roku osiągnął następujące wyniki sportowe: 2 złote medale i medal brązowy w Zimowych Mistrzostwach Polski, 2 złote medale i medal srebrny w letnich Mistrzostwach Polski, złoty medal na Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży, złote medale na Grand Prix Polski I i II edycji, złoty medal, 3 srebrne i brązowy na Światowych Igrzyskach w Taipei na Tajwanie oraz złoty medal w Mistrzostwach Danii.

4. Jakub KUBIENIEC - zawodnik Miejskiego Klubu Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach, jeden z najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia judoków. W 2007 roku zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek w Judo w kat. wag. 81 kg oraz III miejsce w Lidze Indywidualno Drużynowej Seniorek i Seniorów w Bytomiu.

5. Marzena GORYL - zawodniczka ULKS „Lipowiec”. W 2006 roku zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów w saneczkarstwie – tory naturalne w kategorii jedynek kobiet. W 2007 roku zajęła II miejsce w kategorii kobiet w VIII Mistrzostwach Polski w saneczkarstwie szosowym oraz I miejsce w kat. seniorek w VI Międzynarodowym Memoriale im. Mariana Tkaczyka.

6. Bartosz JONKISZ - zawodnik Stowarzyszenia Wspierających Rekreację i Sporty Wodne „GWAREK”. W 2007 roku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobył złoty medal w K-2 na 5.000 m juniorów młodszych oraz brązowy medal w K-1 na 500 m juniorów młodszych, na Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym brązowy medal w K-2 na 15 km juniorów młodszych oraz brązowy medal w Pucharze Europy – Regaty Nadziei Olimpijskich w K-1 na 500 m.

7. Justyna JURZAK - zawodniczka Stowarzyszenia Wspierających Rekreację i Sporty Wodne „GWAREK”. W 2007 roku zdobyła złoty medal na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w kategorii K-1 na 10.000 m juniorek młodszych oraz zdobyła IV miejsce w Pucharze Europy – Regaty Nadziei Olimpijskich w K-2 na 1.000 m.

8. Mariusz RUCZYŃSKI - zawodnik Stowarzyszenia Wspierających Rekreację i Sporty Wodne „GWAREK”. W 2007 roku zdobył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w C-1 na 5.000 m juniorów młodszych, złoty medal na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w C-1 na 10.000 m juniorów młodszych, złoty medal na Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w C 1 na 15 km juniorów młodszych, srebrny medal w Pucharze Europy –Regaty Nadziei Olimpijskich w C-1 na 500 m oraz zajął IV miejsce w Mistrzostwach Europy w Maratonie w C-1 juniorów.

9. Karol DOBRZYŃSKI - zawodnik Stowarzyszenia Wspierających Rekreację i Sporty Wodne „GWAREK”. W 2007 roku zdobył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w K-2 na 5.000 m juniorów młodszych oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w K-2 na 15 km juniorów młodszych.

10. Natalia GAGATEK - zawodniczka ULKS „Lipowiec”. Na XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w 2007 roku zdobyła I miejsce w saneczkarstwie naturalnym w kategorii juniorka – jedynki oraz II miejsce w saneczkarstwie naturalnym w kategorii juniorzy – dwójki. Ponadto zajęła III miejsce w kategorii kobiet na VIII Mistrzostwach Polski w saneczkarstwie szosowym oraz II miejsce w kat. juniorka w VI Międzynarodowym Memoriale im. Mariana Tkaczyka.

11. Łukasz GORYL- zawodnik ULKS „Lipowiec”. Na XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w 2007 roku zdobył I miejsce w saneczkarstwie naturalnym w kategorii junior młodszy – jedynki oraz II miejsce w saneczkarstwie naturalnym w kategorii junior – dwójki. Ponadto zdobył II miejsce w kategorii mężczyzn na VIII Mistrzostwach Polski w saneczkarstwie szosowym, I miejsce w kategorii junior młodszy na Ogólnopolskich Zawodach na sankorolkach w ramach akcji „Sport Wszystkich Dzieci” oraz I miejsce w kat. junior młodszy w VI Międzynarodowym Memoriale im. Mariana Tkaczyka.

12. Katarzyna WRÓBEL - zawodniczka Stowarzyszenia Wspierających Rekreację i Sporty Wodne „GWAREK”. W 2007 roku zdobyła złoty medal na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Zjeździe Kajakowym w kategorii K-1 juniorek oraz brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Maratonie Kajakowym w K-1 na 21 km juniorek.

13. Mateusz BOCHENEK - zawodnik Stowarzyszenia Wspierających Rekreację i Sporty Wodne „GWAREK”. W 2007 roku zdobył brązowy medal na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w kategorii K-1 na 10.000 m juniorów.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.