Sport

  • 18 czerwca 2024
  • wyświetleń: 542

Wielkie tenisowe emocje na kortach BKT Advantage w Bielsku-Białej!

Materiał partnera:

Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki! W meczu 2 kolejki LOTTO Superligi przeciwko debiutantowi KT ROYAL Zielona Góra aktualni Drużynowi Mistrzowie Polski odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie i tym samym umocnili się na pozycji lidera w tabeli sezonu zasadniczego.

Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała


Jako pierwsza na kort wyszła reprezentantka gospodarzy Daria Kuczer, która potwierdziła, że jej ostatnie sukcesy (m.in. dwa finały w turnieju rangi ITF w serbskiej Kursumlijskiej Banji) nie są przypadkiem. W starciu z Oliwią Szymczuch kontrolowała od pierwszej do ostatniej piłki poczynania na korcie.

Ostatecznie pokonała rywalkę 6:1, 6:0, zapewniając BKT premierowe zwycięstwo w pojedynku. Po grach singlowych bielszczanie wygrywali 2:0. Swój punkt dołożył Ukrainiec Vadyslaw Orlov, który poonał Przemysława Michockiego 6:0/6:2.

Ciąg dalszy dominacji nastąpił w meczu deblowym kobiet. Firmowy duet Maja Chwalińska oraz Czeszka Jessika Maleckova nie miały problemów z pokonaniem pary - Julia Oczachowska/Oliwia Szymczuch, kończąc spotkanie przy wyniku 6:1/6:1.

Wisienką na torcie był mecz Łukasza Kubot i Michała Dembek przeciwko Filipowi Bojko i weteranowi Mateuszowi Kowalczykowi. O zwycięstwie zadecydował supertibreak. Górą był duet gości, który ostatecznie zwyciężył 4:6/6:3/12:10.

Dodatkową atrakcją tej pełnej emocji niedzieli były treningi najmłodszych adeptów tenisa - laureatów rozgrywek SIRO KIDS Cup U10 z gwiazdami tenisa - Mają Chwalińską oraz Łukaszem Kubotem.

W 3 kolejce Lotto SuperLigi Bielszanie zmierzą się z PTP Łódź, który będzie gospodarzem meczu. Spotkanie to rozegrane zostanie 30 czerwca.

Beskidzki Klub Tenisowy "Advantage" Bielsko-Biała

43-346 Bielsko-Biała
ul. Ceramiczna 20

tel. (33) 810-30-55
kom. 792707074
kom. 501307154Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Advantage" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Advantage

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Advantage" podaj