Sport

  • 3 lipca 2024
  • 6 lipca 2024
  • wyświetleń: 2686

Daniel Feruga nie jest już trenerem MRKS. Będzie asystentem szkoleniowca Zawiszy Bydgoszcz

Daniel Feruga nie poprowadzi drużyny MRKS-u Czechowice-Dziedzice w kolejnym sezonie i rozgrywkach nowo utworzonej 5 ligi, która marketingowo przybierze nazwę II ligi śląskiej.

Daniel Feruga nie jest już trenerem MRKS. Będzie asystentem szkoleniowca Zawiszy Bydgoszcz
Daniel Feruga nie jest już trenerem MRKS. Będzie asystentem szkoleniowca Zawiszy Bydgoszcz · fot. Zawisza Budgoszcz


W ostatnich dniach czerwca Daniel Feruga otrzymał on ofertę objęcia funkcji asystenta trenera Adriana Stawskiego w występującej w III lidze (gr. 2) Zawiszy Bydgoszcz, którą w miniony piątek ostatecznie przyjął.

Przypomnijmy iż 36-letni były już szkoleniowiec czechowiczan prowadził MRKS od października ubiegłego roku. W 21 spotkaniach pod jego wodzą zespół odniósł 9 zwycięstw, zanotował 3 remisy oraz poniósł 9 porażek (bilans bramkowy 33:32), co nie pozwoliło - wobec reorganizacji rozgrywek - zachować statusu czwartoligowca.

Daniel Feruga
Daniel Feruga · fot. Szymon Bandura / mrks.czechowice.pl


- Chciałbym bardzo podziękować ludziom z zarządu za to, że dali mi możliwość pracy w MRKS-ie, dzięki nim mogłem zadebiutować jako pierwszy trener na poziomie seniorskim. Było to dziewięć bardzo ciekawych miesięcy, świetnej pracy ze wspaniałymi i bardzo dobrymi piłkarzami. Za danie mi tej szansy bardzo dziękuję, ale również muszę przeprosić, bo niestety nie udało się zrealizować celu, jakim było utrzymanie zespołu w IV lidze. Biorę tą odpowiedzialność na siebie i dlatego też nie mogę być w pełni zadowolonym z wykonanej przeze mnie pracy. Stworzyliśmy super drużynę, gdzie dominowała młodość z dodatkiem rutyny. Praca z tak utalentowanymi zawodnikami to była przyjemność i każdy trening, mecz i czas spędzony na rozmowach z nimi były dla mnie wartością dodaną. Pomimo różnych trudności i zawirowań zawsze każdy z nich był zaangażowany w stu procentach, za co jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję i życzę oczywiście powodzenia - powiedział redakcji strony internetowej MRKS Czechowice-Dziedzice Daniel Feruga.

- W imieniu wszystkich kibiców, zawodników, oraz kierownictwa naszego klubu, pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Danielowi Ferudze za serce, włożony trud i zaangażowanie podczas pracy w MRKS-ie, życząc jednocześnie powodzenia i samych sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i dalszej przygodzie trenerskiej! - napisał czechowicki klub.

Przejście Daniela Ferugi skomentował także Rotuz Bronów. - No Feri, gratulujemy z całego bronowskiego serduszka. (...) Taka funkcja, w tak zasłużonym klubie, to powód do dumy - trzymamy kciuki! A czy zobaczycie Daniela w koszulce Rotuza w nadchodzącym sezonie? Jeśli akurat będzie w pobliżu i będzie zdrowy, to jak najbardziej - napisał klub w mediach społecznościowych.

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.