Sport

  • 4 lipca 2024
  • 6 lipca 2024
  • wyświetleń: 2516

MRKS Czechowice-Dziedzice ma nowego trenera. W przeszłości odnosił sukcesy w lidze okręgowej

Po odejściu Daniela Ferugi do Zawiszy Bydgoszcz (portal czecho.pl pisał o tym TUTAJ), krótko trwał wakat na stanowisku szkoleniowca MRKS-u Czechowice-Dziedzice, który w sezonie 2024/25 przystąpi do rozgrywek nowo utworzonej 5 ligi grupy II południowej (nazwa marketingowa II liga śląska).

MRKS Czechowice-Dziedzice ma nowego renera. W przeszłości odnosił sukcesy w lidze okręgowej
MRKS Czechowice-Dziedzice ma nowego trenera. W przeszłości odnosił sukcesy w lidze okręgowej · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice


Funkcję pierwszego trenera kierownictwo czechowickiego klubu postanowiło dzisiaj oficjalnie powierzyć 33-letniemu Tomaszowi Fijakowi, który ostatnie półtora roku pracował w Orle Łękawica, do ubiegłego sezonu rywalizującym jeszcze z naszą drużyną na czwartoligowym szczeblu.

Tomasz Fijak urodził się 26 maja 1991 roku, a jako zawodnik związany był głównie z klubami z żywiecczyzny, jak m.in. Czarni-Góral Żywiec (IV liga), Metal W.G. Skałka Żabnica (III liga), czy GKS Radziechowy-Wieprz (IV liga).

Jako trener posiadający od 2018 roku licencję UEFA "A" ma za sobą staże w takich klubach jak BBTS Podbeskidzie, Odra Opole i Raków Częstochowa, prowadził także grupy młodzieżowe w Żywieckiej Akademii Piłki Nożnej, oraz Reprezentację ŚLZPN U-13.

Na poziomie seniorskim zadebiutował z kolei w drużynie Borów Pietrzykowice, z którą w roli grającego trenera wywalczył awans do ligi okręgowej, następnie odpowiadał za wyniki Soły Rajcza (3. miejsce w lidze okręgowej), czy też Koszarawy Żywiec (wicemistrzostwo ligi okręgowej). Tak jak zostało wspomniane na wstępie, w ostatnim czasie był szkoleniowcem Orła Łękawica, który podobnie jak MRKS nie zdołał wobec reformy rozgrywek i większej ilości spadkowiczów zachować statusu czwartoligowca w minionym sezonie.

Pod wodzą nowego trenera czechowiczanie treningi rozpoczną w środę - 10 lipca, natomiast już w sobotę (13 lipca) rozegrają pierwszy sparing, mierząc się rezerwami LKS-u Goczałkowice-Zdrój.

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.