Sport

  • 4 lipca 2024
  • wyświetleń: 842

[FOTO] Udane występy mażoretek Perfekto w Mistrzostwach Świata WAMT Hrvatska

Od 26 do 28 czerwca trzy reprezentantki czechowickiej grupy mażoretek Perfekto brały udział w Mistrzostwach Świata Mażoretek WAMT Hrvatska, które odbyły się w Chorwacji.

Mażoretki Perfekto podczas Mistrzostwach Świata WAMT Hrvatska - 26-28.06.2024 · fot. Mażoretki Perfekto


Reprezentantki Mażoretek Perfekto zaprezentowały się wspaniale osiągając wysokie wyniki. Ponadto federacja World Association of Majorette-sport and Twirling WAMT przyznała Iwonie Rogusińskiej nagrodę specjalną za wkład w rozwój sportu mażoretkowego naterenie Polski.

Poszczególne wynikiMagdalena Rogusinska znalazła się w pierwszej czwórce najlepszych solistek z Polski w kategorii solo baton senior oraz w pierwszej dziewiątce najlepszych polskich solistek w kategorii solo flaga senior. Uplasowała się na 4. miejscu.

Wiktoria Niewinska znalazła się w pierwszej trójce najlepszych solistek z Polski w kategorii solo buława junior oraz w pierwszej szóstce najlepszych solistek z Polski w kategorii solo baton junior, plasując się wśród nich na 2. miejscu.

Marta Jurczak została najlepszą solistką z Polski w kategorii solo flaga junior. Ponadto uplasowała się w pierwszej szóstce najlepszych solistek z Polski w kategorii solo baton junior, plasując się wśród nich na 3. miejscu oraz w pierwszej dwójce najlepszych solistek z Polski w kategorii solo 2xbaton juniorki.

Ponadto pierwszego dnia mistrzostw:

  • 1. miejsce i tytuł Mistrza Świata solo flaga junior zdobyła Marta Jurczak pokonując w wielkim stylu aż 16 zawodniczek w swojej kategorii.


  • 8. miejsce solo flaga senior zajęła Magda Rogusinska, na 16 startujących zawodniczek. Tym samym uplasowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych solistek na świecie.


  • 5. miejsce solo buława junior w wielkim stylu zdobyła Wiktoria Niewinska, pokonując pozostałe zawodniczki w swojej kategorii.


Podczas uroczystości otwarcia mistrzostw biało-czerwoną flagę wniosła Wiktoria Niewinska.

Drugiego dnia zawodów mażoretki Perfekto pokonały swoje konkurentki zajmując:

  • 3. miejsce i tytuł I Vice Mistrz Świata solo 2x baton junior - Marta Jurczak, plasując się na 2. miejscu najlepszych solistek z Polski.


  • 5. miejsce na 20 zawodniczek solo baton junior - Wiktoria Niewinska. Druga najlepsza Polka w tej kategorii.


  • 7. miejsce solo baton junior - Marta Jurczak. Trzecia najlepsza Polka w tej kategorii.


15. miejsce na 21 zawodniczek - Magda Rogusinska solo baton senior. Wśród czterech najlepszych solistek z Polski.

Nagroda specjalna w kategorii baton powędrowała do rąk Wiktorii Niewinskiej

- Kategoria baton to jedna z najtrudniejszych kategorii. Nasze dziewczyny zmierzyły się w nich z najlepszymi solistkami i osiągnęły wspaniałe wyniki. Gratulujemy odwagi i wspaniałych występów. Dziękujemy rodzicom za ogromne wsparcie - podsumowuje występ mażoretek Perfekto w Mistrzostwach Świata Iwona Rogusińska.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.