czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 18 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 2806

Co dalej z basenem w ZSTiL?

We wtorek 15 kwietnia na basenie „Wodnik” odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu czechowickiej Rady Miejskiej z Komisją Promocji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Bielsku-Białej.

W spotkaniu uczestniczył również wicestarosta bielski Mirosław Szemla, członek Zarządu Powiatu – Stanisław Pięta oraz burmistrz Marian Błachut, jego zastępca Jacek Puchała, dyrektor MOSiR - Adam Leśnik i radny Sejmiku Województwa Śląskiego – Andrzej Kamiński.

Tematem, który zdominował spotkanie samorządowców naszej gminy i powiatu była sprawa dalszego funkcjonowania basenu krytego w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych. Basen w ZSTiL został wybudowany w latach 70-tych, obecnie basen nie spełnia wymogów technicznych.

Dwa lata temu powiat wykonał koncepcję modernizacji basenu, wówczas koszt takiej inwestycji wyceniono na 2 mln zł. Uwzględniając wzrost cen, dzisiaj kwota ta prawdopodobnie byłaby dużo wyższa. Przez wiele lat nasza gmina przekazywała środki finansowe na utrzymanie basenu i jego remonty.

Z basenu w ZSTiL korzystali zarówno uczniowie szkoły, jak również dzieci z całej gminy. Działały tu szkółki pływackie, prowadzono naukę pływania dla uczniów szkół podstawowych. Obecnie, gdy w mieście oddano do użytku basen kryty na MOSiR sytuacja uległa zmianie. Z gminnego budżetu trzeba utrzymać już dwa baseny – kryty oraz kąpielisko otwarte.

Gmina nie ma obowiązku finansowania basenu w szkole należącej do powiatu, z drugiej jednak strony, korzystają z niego dzieci uczące się w naszych szkołach. - Podjęcie decyzji w sprawie dalszego funkcjonowania basenu w ZSTiL wymaga analizy – powiedział na spotkaniu zastępca burmistrza J. Puchała. - Starostwo powiatowe nie ma środków finansowych na utrzymanie basenu i remont obiektu. Natomiast w budżecie gminy na 2008. nie zaplanowano dotacji dla powiatu na utrzymanie basenu.

ups / czecho.pl, żródło: UM

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.