Sport

  • 25 kwietnia 2008
  • wyświetleń: 4597

II miejsce MRKS-u w turnieju żaków

19 kwietnia na sali gimnastycznej przy szkole podstawowej numer 5 w Czechowicach - Dziedzicach odbył się turniej piłki noznej halowej chłopców z rocznika 1998 i młodszych o Puchar prezesa MRKS.

II miejsce MRKS-u w turnieju żaków
od lewej kierownik zespołu Mirosław Praciak, Gajda Bartek, Zygmunt piotr, Kopeć Dominik, Jurek Damian, trener Tomasz Zużałek. na dole od lewej Jurek Dawid, Piłot Radek, Bieńko Sebastian, Praciak maksymilian. Bramkarze Granatowski Adrian, Chrobak Marcin


 
W turnieju wzięło udział 5 zespołów: Piast Cieszyn, Hejnał Kęty, Rekord Bielsko - Biała, Cukrownik Chybie oraz MRKS Czechowice - Dziedzice. Najbardziej ze sprawiedliwych systemów rozgrywek - "każdy z każdym" - pozwolił wyłonić najlepszy zespół spośród wymienionych drużyn.
 
W pierwszym meczu zagrali gospodarze z Piastem Cieszyn. Mecz był bardzo wyrównany i kiedy wydawało się że przy stanie 1-1 zakończy się podziałem punktów wspaniałą akcję w ostatnich sekundach  przeprowadził Sebastian Bieńko zdobywając zwycięskiego gola. Pierwszą bramkę na 1:0 strzelił  Gajda Bartłomiej.

Następnie żacy z Czechowic zmierzyli się z rówieśnikami z Chybia. Gola na wagę trzech punktów w tym meczu zdobył Dominik Kopeć. W kolejnym meczu rywalem czechowiczan byli zawodnicy  Hejnału Kęty tym razem skuteczność strzelecka zdecydowanie uległa poprawie i ponownie zwyciązyli gospodarze turnieju pewnie pokonuąc rywali 4-0. bramki w tym meczu zdobywali: Kopeć Dominik - 2, Gajda bartłomiej, Jurek Damian - 1
 
Po trzech zwycięstwach z rzędu i komplecie punktów przyszła kolej drużynę Rekordu Bielsko Biała, która również nie przegrała żadnego meczu jednocześnie zdobywając nawięcej bramek w turnieju do tej pory. Po ambitnej walce i wielu sytuacjach strzeleckich z każdej ze  stron to jednak goście zdobyli trzy punkty po zwycięstwie 2-0 i tym samym pierwsze miejsce w turnieju.
 
Warto również dodać że najlepszym bramkarzem turnieju został Marcin Chrobak z MRKS-u Czechowice. Oby tak dalej!!!
 
Podziękowania kieruję do Pana Łukasza Żmij - Prezesa klubu MRKS oraz dyrektora MOSiR-u P. Adama Leśnika za sponsorowanie turnieju ( nagrody rzeczowe dla wyróżniających się zawodników oraz poczęstunek i puchar), a także do sędziego P. Mariusza Maławego za prowadzenie zawdodów w spokojnej atmosferze.

Tomasz Zużałek
 
Końcowa tabela;
 
Rekord, 12, 16:2
MRKS, 9, 7:3
Piast, 6, 14:7
Hejnał, 3, 2:10
Cukrownik, 0, 2:10

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.