Sport

  • 8 maja 2008
  • wyświetleń: 1480

Finansowanie sportu: komu najwięcej?

W jakim stopniu miasto powinno dbać o naszą aktywność i zainteresowanie sportem? Aż 95% Internautów uznało, że samorząd powinien finansować działalność sportową w naszej gminie.

Finansowanie sportu: komu najwięcej?
Czy piłkarze powinni otrzymać największe wsparcie?


W przeprowadzonej na portalu czecho.pl sondzie 1301 osób zdecydowało, że miasto Czechowice-Dziedzice powinno przeznaczać fundusze na sport. To 95% wszystkich odpowiedzi.

Spytaliśmy Was jaką dyscyplinę miasto powinno wspierać najbardziej. Zdania były mocno podzielone. Najliczniejsi okazali się sympatycy piłki nożnej - 24%, czyli 338 Czytelników czecho.pl uznało, że futbol powinien być obdarzony szczególną pomocą.

Jednak niewiele mniejsze grono chce, aby zadbać także o rozwój siatkówki (18%) i judo (16%). Wysoki wynik tego drugiego na pewno związany jest z zainteresowaniem jakie wzbudzają w mieście starty Kasi Piłocik, wicemistrzyni Europy.

8% odpowiadających twierdzi, że to kajakarstwo zasługuje na największe wsparcie. 78% (5%) możliwości dostrzega także w pozostałych, niewymienionych w ankiecie dyscyplinach.

Z tego wynika, że samorząd powinien pomagać klubom i organizacjom sportowym w podobny sposób. O takie samo traktowanie wszystkich zabiegało aż 20% Czytelników.

80 osób nie widzi potrzeby jakiegokolwiek wspierania sportu w Czechowicach-Dziedzicach.

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.