Reklama

Sport

  • 23 maja 2008
  • wyświetleń: 870

Cykliści w partnerskim mieście Orlova

W dniach 17 i 18 maja 27 rowerzystów z Czechowickiego Towarzystwa Cyklistów ruszyło z placu Jana Pawła II na rajd rowerowy na trasie Czechowice-Dziedzice - partnerskie miasto Orlova w Czechach. Wyjazdowi patronował czechowicki Urząd Miejski.

Cykliści pierwszy dłuższy postój odbyli w Karwinie Frysztad, stamtąd grupa rowerzystów udała się do miejscowości Havirov, gdzie władze Orlovej zapewniły naszej grupie nocleg.
Po zakwaterowaniu się i krótkim odpoczynku cykliści udali się na wycieczkę (rowerową oczywiście) do miejscowości Terlicko, miejscowości, która wpisana jest w historię naszego kraju. To tutaj znajduję się pomnik upamiętniający ostatni lot wielkich polskich lotników Żwirki i Wigury.

W niedzielę 18 maja czechowiccy cykliści, w towarzystwie pana Karola Kempnego z Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego, zwiedzali miasto Orlova oraz uczestniczyli we mszy św. w nowogotyckim kościele pw. Maryi Dziewicy w starej części Orlovej (ku zaskoczeniu uczestników msza św. była w języku polskim).

Po mszy św. odbyło się spotkanie z polskim księdzem Rolandem Manowskim, który był bardzo mile zaskoczony wizytą naszych cyklistów. Cykliści z Czechowic-Dziedzic spotkali się również z panem Marianem Jędrzejczykiem z Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Orlovej. W przeciągu dwóch dni czechowiccy cykliści, przy sprzyjającej słonecznej pogodzie, przejechali około 180 km.

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.