czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 21 czerwca 2008
  • wyświetleń: 1105

Młodzi wicemistrzowie z Czechowic

9 czerwca w Biesku-Białej na stadionie miejscowego Rekordu rozegrano finałowy turniej tegorocznej ligi żaków (rocznik 1996 i młodsi) beskidzkiego OZPN.

Młodzi wicemistrzowie z Czechowic
Stoją od lewej: E.Buchta – BOZPN, M.Zarychta, P.Kopeć, M.Praciak – kierownik drużyny, K.Kowalczyk, M.Kujawa, D.Jurek, T.Zużałek – trener; dolny rząd od lewej: D.Jurek, M.Zygmunt, P.Kozioł, D.Świerkot, M.Moś, M.Praciak, B.Gajda, M.Przemyk


Wzięło w nim udział sześć zespołów reprezentujących podokręgi bielski, żywiecki i skoczowski. W finale wystąpił m.in. mistrz grupy A – MRKS MOSiR Czechowice. Podopieczni Tomasza Zużałka fazę eliminacyjna przeszli jak burza, bez porażki. W pokonanym polu pozostawili zespoły BKS-u Bielsko-Biała i TS Podbeskidzie.

W finałowym turnieju czechowiczanie zmierzyli się z Kuźnią Ustroń i Rekordem Bielsko (zespół w grupie zajął drugie miejsce i do finału dostał się niemal tylnymi drzwiami, jako gospodarz). W pierwszym meczu gospodarze pokonali rywali z Ustronia 1:0.

Zwycięstwem zakończyła się także potyczka MRKS-u i Kuźni Ustroń. Bramki dla czechowiczan strzelili: Paweł Kozioł – 3 i Kamil Kowalczyk. O awansie do finału zadecydował więc ostatni mecz grupowy. W pierwszej połowie Rekord objął prowadzenie. Korzystny rezultat dla bielszczan utrzymywał się do 17 minuty. Na 3 minuty przed końcem celnym strzałem popisał się Michał Przemyk doprowadzając do remisu, a że był to wynik premiowany awansem, w finale znaleźli się piłkarze MRKS-u.

Spotkanie finałowe z BBTS-em Bielsko-Biała rozpoczęło się od naszego prowadzenia. Bramkę na 1:0 strzelił Mateusz Moś. Riposta rywala była jednak natychmiastowa. Strzelone dwie bramki spowodowały, że to przeciwnik zszedł a murawy w glorii zwycięzców. – Przegrana 1:2 w finale uważam nie jest naszą porażką. BBTS grając jednym rocznikiem (1996) występuje regularnie w lidze młodzików, jest obyty w bojach. Moi podopieczni przez całą ligę prezentowali wysoką formę. Za rok powalczymy o tytuł mistrzowski – zapewnia trener.

(mirp) / Gazeta Czechowicka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.