• 2 lipca 2008
  • wyświetleń: 1991

Kajak-poliści walczyli i będą walczyć

W dniach od 28 do 29 czerwca w Hazewinkel w Belgii odbywał się 16 Międzynarodowy Turniej Flanders Cup Canoe - Polo, w którym występowały dwie reprezentacje Polski w kajak-polo.

Wśród kobiet w skład kadry wchodziła zawodniczka UKS Set Kaniów Marzena Wala, a wśród zawodników U-21 UKS Set reprezentowali: Łukasz Pilarz i Krzysztof Schiller. Seniorki zajęły 7 miejsce na 12 drużyn a mężczyźni przywieźli brązowy medal (w tej kategorii uczestniczyło 7 drużyn).

Obecnie zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów przygotowują się na obozie szkoleniowym do występu w najbliższy weekend w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się w Leśnej(Kwisa Leśna). Seniorki, które będą bronić tytułu mistrzowskiego wystąpią w składzie: Martyna Banasiewicz, Karina Malczyńska, Kinga Malczyńska, Marzena Wala, Ewelina Satława, Kamila Bujnicka i Aleksandra Sas.

Seniorzy w ubiegłym roku zajęli 3 miejsce. W tym roku UKS Set wystawia dwie drużyny męskie, a ich składy tworzą: I – Borys Zubczewski, Paweł Michalec, Jakub Cymerman, Krzysztof Schiller, Tomasz Kabut, Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Tomasz Molenda, Maciej Paszana. II – Piotr Bajerski, Emil Polit, Jakub Sikora, Tomasz Hoffmann, Krystian Stawowczyk.