czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 14 lipca 2008
  • wyświetleń: 3958

Czechowiczanie wygrali turniej piłkarski

Dziesięć zespołów wystąpiło w Turnieju Dzikich Drużyn organizowanym przez LKS Przełom Kaniów i Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie.

Czechowiczanie wygrali turniej piłkarski
Czechowiczanie wygrali Turniej Dzikich Drużyn.
fot. gminabestwina.info


Organizatorom zależało, żeby każda drużyna rozegrała co najmniej kilka meczów, stąd zdecydowano się podzielić uczestników na dwie grupy, a w nich rozgrywać mecze „każdy z każdym”.

Rozgrywki eliminacyjne w grupie B drużyna o nazwie Labamba zakończyła bez porażki i z kompletem punktów zajęła I miejsce. Miejsce drugie, również dające awans do półfinału, zajęli Czwórkowicze, zdobywając 7 punktów. Tyle samo punktów miała Kopalnia, w bezpośrednim pojedynku z Czwórkowiczami zanotowano remis, jednakże korzystniejszy bilans bramek mieli Czwórkowicze i to oni awansowali dalej.

W grupie A również z kompletem punktów I miejsce zajęli Czechowiczanie, miejsce drugie z 7 punktami wywalczyli sobie Cyronie, ulegając tylko Czechowiczanom i remisując z Gminą Bestwina Team 1:1.

W pierwszym półfinale Czechowiczanie pokonali Czwórkowiczów 2:1, a bramki zdobyli: Mirosław Danel i Łukasz Szyndzielarz dla Czechowiczan oraz Marcin Kuś dla Czwórkowiczów. W drugim meczu spotkali się Cyronie z Labambą. Po golach Pawła Łukosza i Szymona Skęczka wygrała Labamba. Kiedy drużyny wychodziły na boisko aby rozegrać już mecze finałowe do organizatorów wpłynął protest, że w Labambie grał zawodnik, który nie był zgłoszony do rozgrywek. Organizatorom nie pozostało nic innego, jak tylko przyznać walkower Cyroniom i tej drużynie przyznać prawo walki o I miejsce. Wobec takiej decyzji organizatorów obrażona Labamba udała się do szatni i nie przystąpiła do meczu o III miejsce, które w tej sytuacji przypadło Czwórkowiczom.

W finale naprzeciwko siebie stanęli po raz drugi Czechowiczanie i Cyronie. W fazie eliminacyjnej po golach Janusza Maroszka wygrali 2:0 Czechowiczanie. Tym razem, jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Mateusz Grygierzec z Czechowiczan. Cyronie celnym trafieniem odpowiedzieli zaraz po wznowieniu gry od środka a celnym trafieniem popisał się Robert Jurczyga. Kolejną bramkę dla Czechowiczan zdobył Janusz Maroszek a wyrównał ponownie Robert Jurczyga. Janusz Maroszek raz jeszcze pokonał bramkarza Cyroni, a formalności dopełnił Łukasz Szyndzielarz, strzelając czwartego gola.

Czechowiczanie – Cyronie 4:2

Czechowiczanie występowali w składzie: Kornel Ryszka, Mateusz Słowiaczek, Dariusz Soloch, Przemysław Światłowski, Łukasz Szyndzielarz, Mateusz Grygierzec, Mirosław Danel, Janusz Maroszek, Sławomir Wróbel.

Cyronie: Mateusz Stanoch, Grzegorz Granatowski, Robert Jurczyga, Seweryn Szypuła, Mirosław Wdowiak, Tomasz Mikłasz, Tomasz Botorek,. Rafał Pokusa, Damian Ślęzak.
Każdy z zawodników zwycięskich drużyn otrzymał pamiątkową statuetkę, a Czechowiczanie dodatkowo sportowe torby.

Tytuł Króla Strzelców zdobyło dwóch zawodników : Dawid Rzeszut z Czwórkowiczów i Robert Jurczyga z Cyroni. W trakcie Turnieju zawodnicy mogli posilić się kiełbaskami z grilla, które osobiście serwował prezes LKS Przełom Kaniów Łukasz Furczyk.

gminabestwina.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.