czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 31 lipca 2008
  • wyświetleń: 1154

Cypryjscy judocy w Czechowicach

Lipcowe treningi czechowickich judoków odbywały się w międzynarodowym składzie, do Czechowic-Dziedzic przyjechała bowiem 12 osobowa grupa Cypryjczyków, pod opieką trenera Friskosa Raidosa, reprezentująca sekcję judo Lakatamia Nicosia.

Sportowcy z Cypru gościli w naszym mieście w dniach od 19 do 25 lipca br., a przyjechali na zaproszenie Miejskiego Klubu Sportowego oraz Miejskiego Ośrodka Spotu i Rekreacji w Czechowicach – Dziedzicach.

W czasie pobytu w naszym mieście cypryjscy judocy mieli zapewnione codzienne treningi a po nich możliwość korzystania z basenów i odnowy biologicznej. Zorganizowano także zwiedzanie Krakowa oraz Obozu Koncentracyjnego w Oświęcimiu. Oba wyjazdy wywarły na młodych sportowcach bardzo duże wrażenie.

Trener Friskos Raidos wraz ze swoimi podopiecznymi skorzystali również z zaproszenia burmistrza naszego miasta i 24 lipca br. przybyli do Urzędu Miejskiego, gdzie gości powitał burmistrz Marian Błachut w towarzystwie swojego zastępcy Macieja Kołoczka, dyrektora MOSiR Adama Leśnika oraz trenerów czechowickiej sekcji judo. W czasie spotkania młodzież podzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w Czechowicach-Dziedzicach, zrobiono pamiątkowe zdjęcia oraz podarowano gościom z Cypru symboliczne upominki.

Członkowie sekcji judo z Nikozji wyrazili chęć dalszej współpracy międzyklubowej i zaprosili czechowicką sekcję do przyjazdu na Cypr w przyszłym roku.

UM Czechowice-Dziedzice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.