czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 2 września 2008
  • wyświetleń: 1594

Szkolny basen do zamknięcia

Przez trzydzieści lat w basenie przy czechowickim Zespole Szkół Technicznych i Licealnych nauczyły się pływać tysiące uczniów. Basen może zostać zamknięty, bo w mieście powstało kryte kąpielisko.

Kryty 25-metrowy basen w ZSTiL wybudowano w latach 70. - Dzięki temu, że mamy basen na miejscu, wszyscy uczniowie naszej szkoły w ramach wuefu uczą się pływać - opowiada Bogdan Szary, dyrektor szkoły.

Z basenu korzystają także uczniowie innych czechowickich szkół, działają tutaj szkółki pływackie, a wieczorami przychodzą popływać dorośli mieszkańcy miasta - od godz. 19 basen jest dostępny dla wszystkich chętnych. ZSTiL podlega bielskiemu staroście. W zamian za to, że ze szkolnego basenu korzystają dzieci z całego miasta, magistrat dopłacał do utrzymania basenu. - Bardzo kosztowne jest podgrzewanie wody - tłumaczy Szary.

Teraz szkolnemu basenowi grozi zamknięcie. W lutym w czechowickim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji oddano do użytku miejskie nowoczesne kąpielisko. Czechowiccy urzędnicy stwierdzili, że z tego basenu powinni korzystać uczniowie ze szkół prowadzonych przez miasto. Nie chcą już dofinansowywać szkolnego basenu w ZSTiL. Tymczasem bielski powiat także nie jest skłonny, by w całości płacić za utrzymanie obiektu.

Więcej czytaj w Gazecie Wyborczej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.