czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 12 września 2008
  • wyświetleń: 2481

Esktraklasa kibicuje naszym piłkarkom

11 września z okazji "Dnia Piłkarza" na Stadionie Leśnym przy Hotelu Imperium w Pszczynie odbył się turniej piłkarski kobiet.

Esktraklasa kibicuje naszym piłkarkom


Na murawie boiska, przy sztucznym oświetleniu zagrały ze sobą trzy drużyny: Czerwionka-Leszczyny, reprezentacja powiatu pszczyńskiego i gminy Czechowice-Dziedzice. W pierwszym meczu nasze dziewczyny pokonały koleżanki z Czerwionki 7 : 2. Bramki w tym spotkaniu zdobyły: Paulina Czader 4, Karolina Pustelnik 3. W drugim meczu Pszczyna również wysoko pokonała Czerwionke. Trzecie spotkanie, a jednocześnie mecz finałowy odbył się na oczach kibiców z ekstraklasy.

W Hotelu Imperium do meczu ligowego z Ruchem Chorzów przygotowują się piłkarze Crakovi, którzy bacznie przyglądali się rywalizacji dziewcząt w ostatnim spotkaniu turnieju. Nasza reprezentacja już przegrywała 5 do 2. Jednak dziewczyny nie poddały się i zdobyły dwie bramki. Na pięć minut przed końcem zniwelowały stratę do rywalek. Końcówka była bardzo emocjonująca. Dzięki wspaniałej grze Paliny Czader i Karoliny Pustelnik dziewczyny zdołały wyrównać wynik spotkania. Gdy kibice już przygotowywali się do rozstrzygających rzutów karnych, Paulina Czader, tuż przed końcowym gwizdkiem, po solowej akcji, zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa. W tym momencie sędzia zakończył spotkanie.

Piłkarze i trenerzy KS Crakovii zobaczyli całkiem niezły materiał szkoleniowy. W meczu finałowym po trzy bramki zdobyły Paulina Czader i Karolina Pustelnik. Nie było by jednak możliwe zwycięstwo bez bardzo dobrej gry całego zespołu. Na wyróżnienie zasługuje również postawa naszej bramkarki Marceliny Walaszek. Oprócz Pucharu drużynowego za I miejsce, jednogłośnie piłkarze Cracovii uznali za najlepszą zawodniczkę turnieju Paulinę Czader.

Puchary wręczali trenerzy: Stefan Majewski i Lesław Ćmikiewicz. Najlepsza zawodniczka odebrała statuetkę z rąk Tomasz Moskały.

Skład reprezentacji gminy Czechowice-Dziedzice (trener Mariusz Maławy): Marcelina Walaszek, Karina Malczyńska, Zofia Waliczek, Sabina Pochopień, Martyna Kozik, Łucja Krzyżewska, Paulina Haszczyc, Aleksandra Bury, Karolina Pustelnik, Paulina Czader.

pless.home.pl/foto/2008/2008-09-15-2/ class=dodaj>Zobacz wszystkie zdjęcia z imprezy!

Mariusz Maławy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.