czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 5 października 2008
  • wyświetleń: 2763

Pieniądze na park na osiedlu Północ

Boisko piłkarskie do siatkówki i koszykówki, skate park z murem - ścianą do graffiti, plac zabaw górka saneczkowa oraz siłownia plenerowa ma powstać w nowym miejskim parku na osiedlu.

Reklama

Ma się tam znaleźć również plac na organizację imprez masowych. Projekt pod nazwą "Zagospodarowanie terenów przy osiedlu Północ w Czechowicach-Dziedzicach" początkowo nie wzbudził zainteresowania. Gdy znalazł się na liście rezerwowej władze gminy wycofały się z tego działania. Budowa nowego, miejskiego parku została nawet wykreślona z wieloletniego planu inwestycyjnego gminy.

Tymczasem okazało się, że zarząd województwa negatywnie ocenił projekty zgłoszone przez powiaty bielski, żywiecki i cieszyński. Dzięki temu czechowicki pomysł mógł wskoczyć na listę podstawową.

Z budżetu Regionalnego Programu Operacyjnego gmina ma otrzymać ponad 2,1 miliona złotych. Całe przedsięwziecie pochłonie około 3 milionów złotych.

Echo

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.