czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 6 października 2008
  • wyświetleń: 1112

20 medali naszych lekkoatletów

Już po raz piąty odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Dzieci i Młodzieży Euroregionu Beskidy.

Reklama

W dniu 30 września 2008 na stadionie lekkoatletycznym w czeskim Frydku Mistku - spotkali się młodzi zawodnicy reprezentujący trzy zrzeszone w Euroregionie Beskidy kraje – Słowację, Czechy i Polskę. Ceremonię otwarcia uświetnili swoją obecnością między innymi Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Prezydium ERB - Petr Rafaj i Ivan Harman. W sportowych zmaganiach, w klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się drużyna Polski, tj. reprezentująca nasze miasto i kraj sekcja lekkoatletyczna MOSiR, oraz zawodnicy reprezentujący Kęty i Suchą Beskidzką. Polska młodzież wyprzedziła reprezentację Czech i Słowacji.

Dziesięcio-osobowa sekcja lekkoatletyczna MOSiR pod opieką trenera Jana Kobędzy przywiozła z Frydka Mistka 20 medali; w tym 8 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe. Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Dzieci i Młodzieży Euroregionu Beskidy rozgrywane były w dwóch grupach wiekowych: rocznik dzieci starszych 1995-1996 i młodzicy rocznik 1994-1995. Zawodnicy konkurowali w następujących dyscyplinach: biegach na 60 m, 300 m. i 800 m, w sztafecie 3x300 m, w skoku w dal, w rzucie piłeczką palantową (dzieci starsze) i w pchnięciu kulą (młodzicy).

- Zawody były bardzo dobrze zorganizowane, z zazdrością patrzyliśmy na piękny sportowy obiekt we Frydku Mistku , którego nie powstydziłoby się nawet duże miasto. Organizatorzy zadbali o miłą, sportową atmosferę, o poczęstunek, dopisała pogoda i sami sportowcy – powiedział Jan Kobędza.

Medale Międzynarodowych Zawodów Lekkoatletycznych Dzieci i Młodzieży Euroregionu Beskidy 2008 przywieźli następujący zawodnicy czechowickiej sekcji lekkoatletycznej MOSiR:

Dominika Bajger – złoty medal w biegu na 60 m i srebrny medal – sztafeta 3x300 m
Kamila Przemyk – złoty medal w rzucie piłeczką palantową
Angelina Pazur – złoty medal w biegu na 800 m, srebrny medal w sztafecie 3x300 m
Paulina Kretschmer – brązowy medal w biegu na 800 m
Katarzyna Kopko – srebrny medal w sztafecie 3x300 m
Konrad Nocoń - trzy medale : złote w biegu na 60 m, i w biegu na 300 m oraz srebrny medal w sztafecie 3x300 m
Tomasz Paszek trzy medale: złote w biegu na 60 m i w biegu na 300 m oraz srebrny medal w sztafecie 3x300 m
Krzysztof Kajstura – srebrne medale: w biegu na 800 m i w sztafecie 3x300 m
Marcel Marszałek - srebrne medale w: biegu na 300 m w biegu na 800 m i w sztafecie 3x300 m
Marcin Durkalec - srebrny medal w biegu na 800 m i brązowy medal w skoku w dal

Zawodnikom gratulujemy sukcesów!

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.