czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 15 stycznia 2009
  • wyświetleń: 1742

Rozegrano Turniej o Puchar WOŚP

W dniu 10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 4 w Czechowicach - Dziedzicach odbył się Turniej o Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w piłce siatkowej mężczyzn.

Reklama

Organizatorami turnieju byli: Młodzieżowa Rada Miejska, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Sztab WOŚP Czechowice-Dziedzice, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach, Szkoła Podstawowa nr 4.

W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn podzielonych na 2 grupy. Ze względu na ograniczony czas, organizatorzy zdecydowali się na rozgrywanie tylko 2 setów do 21 punktów, gdzie 21 punkt kończył seta. Za zwycięstwo drużyna otrzymywała 2, za porażkę 0, a w przypadku wyniku remisu 1 punkt.

Z każdej grupy wychodziły po 2 zespoły. W grupie pierwszej wystąpiły zespoły ZS Silesia, ZSTiL, V LO w Bielsku Białej oraz drużyna Instalpolu. Ta ostatnia bez większych problemów wygrała grupę uzyskując 2 zwycięstwa i 1 remis. Drugie miejsce zajęło V LO z Bielska, które wszystkie swoje mecze zremisowało i z dorobkiem 3 punktów awansowało do kolejnej rundy. Trzecie miejsce zajęły zespoły ZSTiL oraz ZS Silesia gromadząc na swoim koncie po 2 punkty.

W grupie drugiej mecze nie były aż tak wyrównane. Spotkały się w niej: Krzywa Popytu (LO im. Żeromskiego z Bielska-Białej) oraz drużyny Głębokiej Rezerwy oraz Wymiataczy. Tą grupę zdecydowanie wygrali siatkarze z Głębokiej Rezerwy odnosząc 2 zwycięstwa. Drugą pozycję premiowaną udziałem w półfinale zajęła Krzywa Popytu deklasując Wymiataczy, którzy jako jedyni zakończyli udział w turnieju z zerowym dorobkiem punktowym.

Po fazie grupowej przyszedł czas na półfinały, w których spotkały się Instalpol z Krzywą Popytu oraz Głęboka Rezerwa z V LO w Bielsku Białej. Zasady w tej rundzie uległy zmianie. Rozgrywano mecze do 2 wygranych setów do 21 pkt. Tie break grano do 15, gdzie 15 punkt kończył seta. W pierwszym półfinale górą okazali się bardziej doświadczeni zawodnicy z Instalpolu pokonując po wspaniałej grze swojego rywala 2-1 w setach (21-13, 20-21, 15-8). W drugim półfinale spotkały się V LO w Bielsku Białej z Głęboką Rezerwą. Licealiści zagrali bardzo dobrze środkiem oraz blokiem dzięki czemu udało się im wygrać 1 seta. W drugim secie zawodnicy Głębokiej Rezerwy wzięli się do roboty i wygrali 2 kolejne sety a w rezultacie cały mecz 2-1 (20-21, 21-18, 15-9).

W meczu o 3 miejsce V LO w Bielsku Białej pokonało Krzywą Popytu 2-0 (21-14, 21-16). W meczu kończącym turniej zespół Instalpolu pokonał osłabiona Głęboką Rezerwę 2-0 (21-14, 21-17) i zdobył Puchar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najlepsze drużyny turnieju uhonorował pucharami Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Za bardzo dobre zorganizowanie turnieju, szczególne podziękowania należą się sędziom: Ottonowi Szparze, Tadeuszowi Bergerowi oraz Pawłowi Lorens, Damianowi Żelaznemu i Krzysztofowi Szczypce. Podziękowania należą się również Urszuli Polaczek - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 za przychylność tej wspaniałej inicjatywie oraz za użyczenia sali gimnastycznej. Nie sposób nie podziękować ludziom ze sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak i przedstawicielom PCK, którzy zabezpieczali imprezę.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.