czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 20 stycznia 2009
  • wyświetleń: 1353

MRKS zagrał z Arminią Bielefeld

W dniach 8-11 stycznia na zaproszenie władz Hiddenhausen oraz miejscowego klubu piłkarskiego, do Niemiec udali się młodzi piłkarze MRKS-u Czechowice. Uczestniczyli oni w turnieju piłkarskim dla zawodników U-13. W stawce szesnastu rywalizujących drużyn były takie znane z Bundesligi kluby jak: Borussia Dortmund, Arminia Bielefeld, Hamburger SV i inne.

Reklama

Nasz zespół w sumie rozegrał osiem spotkań odnosząc jedno zwycięstwo i dwa remisy. Wynik ten pozwolił im zająć dwunaste miejsce. W roku ubiegłym nasi trampkarze wywalczyli czternastą pozycję, czyli zanotowano postęp o dwa oczka.

Młodzi piłkarze skorzystali z niemieckiej gościnności. Szefowa miejscowego klubu Ricarda Piroddi zaprosiła czechowiczan na wycieczkę do Bielefeld na stadion miejscowej Arminii. Obiekt o pojemności 28 tysięcy wywarł ogromne wrażanie na młodych piłkarzach. Mogli oni zobaczyć m.in. stadion od kuchni, miejsce w szatni gdzie przebiera się były reprezentant Polski – Artur Wichniarek.

MRKS Czechowice wystąpił w składzie: Paweł Jurek, Patryk Kopeć, Jakub Raszka, Dawid Olszowski, Jakub Caputa, Szymon Tomaszewski, Marcin Zarychta, Michał Przemyk, Kamil Kowalczyk, Mateusz Moś. Opiekunem zespołu był Czesław Jonkisz. Na zaproszenie gospodarzy do Hiddenhausen udał się także dyrektor MOSiR-u – Adam Leśnik.

Wyniki naszego zespołu:
I runda
MRKS Czechowice – Bunder SV 0:3
Vfl Theesen – MRKS Czechowice 3:0
Hamburger SV – MRKS Czechowice 3:1
Bramka: Raszka.

II runda
JSG Hiddenhausen – MRKS Czechowice 1:5
Bramki: Moś 2; Przemyk, Raszka, Olszowski 1.
MRKS Czechowice – Gutersloh 200 1:1
Bramka: Raszka.
SC Paderborn – MRKS Czechowice 5:1
Bramka: Olszowski

III runda o miejsca 9-12
MRKS Czechowice – Arminia Bielefeld 2:4
Bramki: Olszowski, Raszka.
MRKS Czechowice – Vfl Osnabruck 1:1 k.1:2
Bramka: Olszowski

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.