czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 4 marca 2009
  • wyświetleń: 1007

Drugie miejsce młodzików MRKS

1 marca w Strumieniu odbył się jubileuszowy turniej piłkarski dla chłopców z rocznika 1996 i młodszych z okazji 10-lecia założenia klubu LKS 99 Pruchna. W turnieju tym wzięła udział drużyna młodzików MRKS.

Osiem zespołów podzielono na dwie grupy. Po rozegraniu rundy zasadniczej odbyły się mecze finałowe o poszczególne miejsca wg systemu: pierwszy z grupy A i pierwszy z grupy B itd.

Fazę grupową zespół MRKS-u rozpoczął od mocnego uderzenia zwyciężając w pierwszym meczu drugą drużynę z Cieszyna 4:1. Kolejnym przeciwnikiem był zespół z Drogomyśla, który również musiał uznać wyższość rówieśników z Czechowic i uległ 5:1.

W ostatnim meczu grupowym nasi chłopcy zmierzyli się z UKS Ruptawa, zespołem który nie stracił żadnej bramki gromadząc do tej pory również 6 punktów. Zatem zwycięzca tego meczu zgodnie z systemem przyjętych rozgrywek miałby zagrać w finale. I tym razem młodzi czechowiczanie nie dali sobie odebrać zwycięstwa i przekonująco wygrali aż 6:1 awansując tym samym z kompletem punktów do finału.

W walce o miano najlepszej drużyny turnieju przyszło się zmierzyć z pierwszym zespołem Mieszka Piast Cieszyn. Pierwszy etap finału przebiegał pod dyktando MRKS -u. Po golu Jakuba Raszki nasz zespół prowadził 1:0. Niestety przeciwnik doprowadził do remisu, a później strzelił zwycięskiego gola. W ostatniej minucie spotkania podopieczni Tomasza Zużałka mogli doprowadzić do remisu i dogrywki, lecz po strzale Pawła Kozła piłka trafiła w słupek.

Skład: Patryk Kopeć, Marcin Chrobak, Michał Przemyk, Jakub Raszka , Marcin Zarychta, Tomasz Polczyk, Kamil Kowalczyk, Filip Hadydoń, Paweł Kozioł, Dominik Świerkot.

UMKS "Trójka" Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.