czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 10 marca 2009
  • wyświetleń: 2299

Nauczyciele z Czechowic mistrzami

W XVIII Międzynarodowym Turnieju Nauczycieli w halowej piłce nożnej przez dwa dni 7 i 8 marca rywalizowało 11 drużyn z całej Polski oraz drużyna z Holandii.

Nauczyciele z Czechowic mistrzami


Drużyny zostały rozlosowane i podzielone na dwie grupy. W grupie A rywalizowały ze sobą zespoły z Ostródy, Lipna, Sosnowca, Braniewa, Torunia i Radomska. Natomiast w grupie B obok nauczycieli z Czechowic-Dziedzic wystąpili pracownicy oświaty z Elbląga, Chocianowa, Złotowa, Tczewa oraz goście z Wessp (Holandia). W sobotę odbyły się spotkania w grupach gdzie każda drużyna rozegrała 5 meczy. Reprezentacja naszego miasta zakończyła rywalizację w grupie na pierwszym miejscu.

Wyniki sobotnich zmagań Belfrów:
Czechowice-Dziedzice – Elbląg 1 : 0 (Maławy M.)
Czechowice-Dziedzice – Tczew 3 : 1 (Podkański Ł., Żurek Ł., Kolny P.)
Czechowice-Dziedzice – Weesp 1 : 2 (Mizera B.)
Czechowice-Dziedzice – Złotów 0 : 1 (Podkański Ł.)
Czechowice-Dziedzice – Chocianów 2 : 0 (Gazda M., Mizera B.)

Belfer Team zdobył 12 punktów i obok Tczewa zakwalifikował się do gry o miejsca na podium. Mecz między drużynami z tej samej grupy został zaliczony, więc do niedzielnej rywalizacji Czechowice przystąpiły na wejściu z 3 punktami. Z grupy A awans wywalczyły drużyny z Ostródy i Torunia. W pierwszym meczu gładkie zwycięstwo nad Ostródą i w ostatnim meczu turnieju odbył się tak naprawdę finał. Toruń do meczu z Czechowicami przystąpił bez porażki wygrywając wszystkie spotkania. Jednak w ostatniej potyczce musiał uznać wyższość naszych nauczycieli.

Czechowice-Dziedzice – Ostróda 4 : 0 (Gazda M. 2, Mizera B. 2)
Czechowice-Dziedzice – Toruń 2 : 0 (Żurek Ł., Mizera B.)

Przypominam, że w roku ubiegłym Belfer Team Czechowice-Dziedzice zajął drugie miejsce co wiązało się z obroną wicemistrzostwa. Plan został wykonany z nawiązką dlatego też w przyszłym roku przyjdzie bronić mistrzowskiego trofeum. Najlepszym zawodnikiem drużyny został uznany Podkański Ł. Zaś Mizera B. uzupełniający w ostatniej chwili skład zespołu został wybrany przez organizatorów najlepszym zawodnikiem całego turnieju. W siedmiu meczach nasz bramkarz Kudrys W. tylko 3 razy wyciągał piłkę z bramki, co było najlepszym osiągnięciem w rywalizacji na tej pozycji.

Wyjazd był by nie możliwy do realizacji bez pomocy finansowej ze strony Związku Nauczycielstwa Polskiego odział w Czechowicach-Dziedzicach za co gorące podziękowania dla Pani Przewodniczącej. Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach wspiera drużynę w godnym reprezentowaniu naszego miasta w turniejach pracowników oświaty za co również dziękujemy.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.