czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 18 marca 2009
  • wyświetleń: 1943

Halowa Amatorska Liga Piłki Nożnej

Czwarta kolejka HALPN podobnie jak poprzednie dostarczyła nam ciekawe rozstrzygnięcia, dużo emocji oraz sporo bramek W sobotni poranek bramkarze wyciągali z siatki futbolówkę 36 razy.

Najmniej bramek padło w pierwszym spotkaniu. Jako pierwszy na parkiet wszedł zespól Ferajny, któremu przyszło zmierzyć się z liderem tabeli. Po raz kolejny okazało się, że nawet tak doświadczonej drużynie jak Południowcy, zdobycie 3 pkt nie zawsze przychodzi łatwo. Niewielka przewaga lidera pozwoliła na skromne prowadzenie 2:1 do przerwy. W drugiej połowie więcej ataków na bramkę przeciwnika oddali zawodnicy Ferajny. Niestety nie przełożyło się to na wynik końcowy. W grze było dużo walki, ale brakowało skutecznego wykończenia. Strzały często mijały upragniony cel. Piłkarze powtórzyli wynik bramkowy z pierwszej połowy i po raz kolejny Południowcy mogli się cieszyć z 3 pkt.

Kolejne spotkanie było szansą dla Enigmy na nawiązanie do czołowych drużyn w tabeli. Jednak jak się okazało tej szansy nie wykorzystali. W całym meczu lekką przewagę posiadał team przeciwników czyli Czwórkowiczy, którzy konstruowali ładne, a co najważniejsze skuteczne akcje. Szczególnie tego drugiego brakowało w grze Enigmy. Przy wyniku 3:0 dla ekipy z Zabrzega, został podyktowany rzut karny. Był to chyba ostatni moment w którym Enigma mogła podnieść się i ruszyć do bardziej zdecydowanych ataków. Niestety piłka nie trafiła do siatki, a Czwórkowicze po tym zdarzeniu dołożyli jeszcze kilka bramek i spokojnie kontrolowali mecz wygrywając ostatecznie 2:7.

W trzecim meczu na boisku pojawiły się drużyny Lotosu Asfalt oraz Garbatych Aniołków.
Tym razem rywal Aniołków był o wiele bardziej wymagający. Ten mecz miał pokazać czy po łatwych zwycięstwach z Benio Team oraz Artes(walkower), zespół jest w stanie nawiązać walkę z najlepszymi. Jak się później okazało, to tak. Po końcowym gwizdku widniał wynik 6:2. Garbate Aniołki jako jedna z dwóch drużyn w lidze, nie straciła jeszcze żadnego punktu, a na swoim koncie ma ich już 9 oraz jedno zaległe spotkanie. Lotos nieco spada w tabeli, ale ma przed sobą jeszcze do rozegrania mecze z zespołami z niższej części tabeli.

Ostatni pojedynek był szansą na odbicie się od ligowego dna. Naprzeciw stanęły zespoły Artesu i Benio Team. Na parkiecie piłkarze obu drużyn prezentowali wyrównany poziom i trudno było wskazać faworyta. Gra z obu stron była nieco szarpana. Z biegiem czasu coraz więcej akcji podbramkowych stwarzała ekipa Artesu, ale dobra dyspozycja bramkarza rywala, nie pozwoliła na utratę kolejnych bramek. Miłym akcentem spotkania był głośny doping kilku kibiców Artesu, który dobiegał z trybun hali gimnazjum nr 2. Doping na pewno dodawał graczom dodatkowego poweru do większego wysiłku na boisku. W drugiej połowie piłkarze Benio Team zmotywowani dobrymi interwencjami bramkarza poszli za ciosem i dołożyli jeszcze 3 bramki, które pozwoliły wygrać swój pierwszy mecz.

Końcowe wyniki:

14 marca
FERAJNA-POŁUDNIOWCY: 2:4(1:2)
ENIGMA-CZWÓRKOWICZE: 2:7(0:2)
LOTOS ASFALT-GARBATE ANIOŁKI 2:6(0:2)
ARTES-BENIO TEAM 5:8(4:4)

Pauzował zespół VALEO.

Tabela:

pless.home.pl/foto/news/halpn_tabela_4kolejka.jpg>

Następna kolejka:

21 marca
09.00-09.45: POŁUDNIOWCY-VALEO
09.55-10.40: CZWÓRKOWICZE-FERAJNA
10.50-11.35: GARBATE ANIOŁKI-ENIGMA
11.45-12.25: BENIO TEAM- LOTOS ASFALT

Już dziś serdecznie zapraszamy!

pytlal

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.