czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 8 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 1749

Halowa Amatorska Liga Piłki Nożnej

W dniach 28 marca oraz 4 kwietnia rozegrano szóstą i siódmą kolejkę czechowickiej HALPN.

W sobotę po ostatnim gwizdku, nieco klarowniej wygląda sytuacja w klasyfikacji drużyn. Już teraz wiemy, że w grze o mistrzostwo pozostały tylko dwie drużyny. To Garbate Aniołki(6 zwycięstw) oraz Południowcy(5 zwycięstw, 1 remis).

Zespół Aniołków ma przed sobą jednak jeszcze dwa spotkania z bardzo wymagającymi przeciwnikami tj. ekipą Południowców oraz Czwórkowiczy. Ci drudzy, pomimo tego, że już nie liczą się w walce o najwyższe laury, to na pewno tanio skóry nie sprzedadzą. Korzystając z okazji chciałbym prosić również zawodników z Zabrzega o uregulowanie płatności za ligę. A poniżej krótkie komentarze oraz wyniki jakie zanotowano w poprzednich dwóch kolejkach.

Szósta kolejka przyniosła nam dość ciekawe rozstrzygnięcie już w pierwszym meczu. Valeo gładko rozprawiło się z drużyną Czwórkowiczy. W kolejnej potyczce Aniołki po raz szósty zainkasowały 3 pkt. . Dzięki zwycięstwu nad Ferajną, Garbate Aniołki wskoczyły na fotel lidera. Enigma urządziła sobie festiwal strzelecki w meczu z Benio Teamem. Lotos Asfalt niespodziewanie „męczył” się z zespołem Artesu, który zamyka ligową tabelę. W tej kolejce odpoczywał team Południowców.

Wyniki(28marca):
Valeo – Czwórkowicze 5:1 (1:1)
Ferajna – Garbate Aniołki 0:4 (0:0)
Enigma – Benio Team 21:2 (9:1)
Lotos Asfalt – Artes 7:5 (5:1)

Rozgrywana 4 kwietnia siódma kolejka HALPN, dała nam ostatecznie odpowiedź kto pozostał w grze o tytuł. Dla Czwórkowiczy pierwsze spotkanie w tym dniu było meczem o wszystko i pewnego rodzaju rewanżem za zeszły rok, gdyż podejmowali zespół Południowców. Druga drużyna w tabeli wybiegła na parkiet wraz ze swoim najlepszym strzelcem, który pomagał układać grę swoich kolegów z boiska. Na tyle skutecznie, że Południowcy wygrali jakże istotny mecz. Końcowy wynik tej rywalizacji 4:5.

Spotkanie Aniołków z Valeo śmiało mogę określić meczem kolejki. Nie brakowało niczego. Było zaangażowanie, ładne akcje, dramaturgia oraz oczywiście bramki. Przy wyniku 3:0 dla Garbatych wydawało się, że będzie to kolejne łatwe zwycięstwo. Jak się okazało, Valeo pomimo braku kilku podstawowych graczy, zapewniło nam emocje do samego końca. Zawodnicy Valeo doprowadzili do stanu 3:2 i przez ostatnie minuty oblegali bramkę Aniołków. Dobra postawa bramkarza nie pozwoliła jednak na utratę kolejnych bramek Garbate Aniołki szczęśliwie utrzymały korzystny wynik do końca, podtrzymując tym samym dobrą passę bez straty punktów.

Trzecie spotkanie pokazało, że grając czterema zawodnikami też da się wygrywać. Ferajna miała w siódmej kolejce kłopoty kadrowe. Na boisko wybiegło tylko czterech piłkarzy tej drużyny. Ambitna gra osłabionego zespołu pozwoliła na równorzędną grę z ekipą Benio Team. Dobra kondycja, szybkie kontry oraz dobre ustawienie w polu okazały wystarczające na przedostatnią drużynę ligi(po tej kolejce). Benio Team nie potrafił wykorzystać osłabienia przeciwnika przegrywając ostatecznie aż 10:2.

W ostatnim spotkaniu padł rekord bramkowy. Na parkiet wybiegli piłkarze Enigmy oraz Artesu. Częściowo powtórzyła się sytuacja z poprzedniego spotkania, gdyż Artes miał w swoim zapleczu tylko czterech zawodników. Dotkliwie wykorzystała to drużyna Enigmy, która już do przerwy prowadziła 16:1. Enigma widząc, że zwycięstwo ma w kieszeni, zmieniła swój sposób gry i dostosowała liczbę zawodników do rywala. Na boisku biegało więc w sumie 8 zawodników. Nie pomogło to jednak Artersowi, który co chwilę musiał rozpoczynać grę ze środka boiska.

Pauzował zespół Lotosu Asfalt.

Wyniki(4 kwietnia):

Czwórkowicze-Południowcy 4:5(2:2)
Garbate Aniołki – Valeo 3:2(2:0)
Benio Team – Ferajna 2:10(1:3)
Artes – Enigma 4:37(1:16)

Tabela:

pless.home.pl/foto/news/halpn_tabela_7kolejka.jpg>

Następna kolejka:

18 kwietnia
09.00-09.45: POŁUDNIOWCY-GARBATE ANIOŁKI
09.55-10.40: VALEO-BENIO TEAM
10.50-11.35: FERAJNA- ARTES
11.45-12.25: ENIGMA-LOTOS ASFALT
Sympatyków piłki halowej już dziś serdecznie zapraszamy.

pytlal

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.