czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 29 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 3452

Siatkarski turniej w Czechowicach

26 kwietnia na hali GP 2 odbył się turniej półfinałowy trójek chłopców o Mistrzostwo Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Siatkarski  turniej w Czechowicach


Po raz pierwszy Czechowice były organizatorem takich zawodów, a było to możliwe dzięki pomocy pani dyrektor, zaangażowaniu uczniów drugiej klasy sportowej GP 2, którzy sędziowali i przygotowali obsługę zawodów, oraz pracy trenerów. Po raz pierwszy drużyna z naszego miasta bierze udział w takich zawodach pomimo tego mamy doświadczonych zawodników, a wszystko to zawdzięczamy ogromnemu zaangażowaniu p Romana Gila, który przygotował chłopaków do rozgrywek, a obecnie zajmuje się szkoleniem chłopców ze szkół podstawowych w naszym mieście.

Z terenu całego śląska przyjechało 12 zespołów: MOSiR Czechowice-Dziedzice, MCKiS Jaworzno SP 16, Volley I Rybnik ,Beskid Skoczów, MKS Dabrowa Górnicza, MOSM Tychy I, MCKiS Jaworzno, MOSM Tychy II, Volley Rybnik II , ZSS Radlin, BBTS Bielsko Biała., MOS Będzin. Nasi zawodnicy pewnie awansował do finału nie przegrywając do tej pory żadnego meczu. Mamy nadzieję że chłopcy zdobędą tytuł mistrzowski Przez cały turniej młodzi adepci siatkówki byli obserwowani i motywowani do gry przez doświadczonego siatkarza AZS Częstochowa p. Andrzeja Stelmacha, który właśnie wczoraj ze swoim zespołem zdobył 5 miejsce w Plus Lidze. Było to spore wyzwanie dla młodych zawodników i powód do jeszcze większej mobilizacji.

Patrząc na poziom rozgrywek w mini siatkówce nasuwa się stwierdzenie że nasze dzieci niczym nie odbiegają od swoich rówieśników z Radlina, Jaworzna, Rybnika czy innych prężnie działających ośrodków siatkówki na Śląsku . Dlatego można mieć nadzieję iż przy dobrze zorganizowanej pracy mamy szansę zaistnieć na stałe w Śląskiej siatkówce . Mamy zdolna młodzież , mamy trenerów którzy są bardzo zaangażowani w swoja pracę, mamy obiekty sportowe, właściwie niczego nam nie brakuje, żeby wynieść siatkówkę na najwyższe podium na Śląsku. Ale......pozostaje nam nadzieja, że żadnego ale nie będzie.

Obecnie w Czechowicach prowadzona jest 3 liga seniorska oraz drużyna młodzików ( 7 miejsce na Śląsku) i drużyna minisiatkówki trójek ( rocznik 1997 ). W przyszłym sezonie dodatkowo będziemy mieli drużynę kadetów i możliwość zgłoszenia wszystkich kategorii wiekowych minisiatkówki, czyli 4, 5 i 6 klas. Ale do tego potrzebny jest cały sztab szkoleniowy, a męska siatkówka spoczywa jak do tej pory tylko w jednych rękach trenerskich. Chcąc myśleć poważnie o tej dyscyplinie sportu, to jest pierwsza rzecz, która musi ulec zmianie. Obecna 3 liga to zawodnicy wyszkolenie w Czechowicach, nie musimy „ kupować „ nikogo do gry i tak powinno być, ale żeby utrzymała się góra musi być solidna podstawa a do tego trzeba ludzi doświadczonych, wyszkolonych, z dobrym podejściem do dzieci i młodzieży, których powinniśmy pozyskać dla naszego miasta i nie pozwolić im odchodzić do innych klubów. Jako trener piłki siatkowej , jako mieszkaniec Czechowic zwracam się do wszystkich którym siatkówka leży na sercu - wspierajcie nasze działania słowem i gestem wspólnie możemy obudować ten piękny sport w naszym mieście
Skład zespołu: Radosław Gil, Sebastian Stelmach, Adrian Wielecki, Jakub Gruszka.

Agata Krywult

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.