czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 26 maja 2009
  • wyświetleń: 3523

Czechowice: Rodzinnie na rowerach

W niedzielę 24 maja już po raz dwudziesty odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach. - Tegoroczny rajd cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem - na starcie pojawiło się 513 uczestników, najmłodszy miał 5 lat a najstarszy 79 - wszyscy ubrani w specjalnie na ten cel przygotowane zielone koszulki - powiedział dyrektor MOSiR-u Adam Leśnik.

Reklama

Czechowice: Rodzinnie na rowerach
fot. UM Czechowice-Dziedzice


O godz. 10.00 peleton rowerzystów ruszył spod Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w kierunku Zabrzega, na pierwszy liczący około 15,5 km etap rajdu. Podczas półmetku na zabrzeskim stadionie uczestnicy mogli miło spędzić czas, posilić się, wziąć udział w licznych konkursach i pojeździć na quadach, ale przede wszystkim zregenerować siły na kolejny etap radu, liczący 18, 5 km. Na zakończenie imprezy, zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody dla uczestników XX Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Organizowany od dwóch dekad Rodzinny Rajd Rowerowy ma na celu propagowanie zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu wśród mieszkańców naszej gminy – dzieci, młodzieży, dorosłych. To również wspaniała okazja do rodzinnych spotkań. Na rowery wsiadają bowiem zgodnie dziadkowie i wnuki, rodzice i ich dzieci. Trasa rajdu wiedzie przez piękne krajobrazowo zakątki naszej gminy, jest to więc również sposobność do poznanie najciekawszych miejsc Czechowic-Dziedzic i okolic.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.