czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 9 czerwca 2009
  • wyświetleń: 2669

Arkadiusz Pilarz najlepszy w triathlonie

Na Żwirowni w Kaniowie już od kliku lat zawodnicy rywalizują w mini triathlonie o Puchar Starosty Bielskiego. Wszystko zaczęło się jeszcze za czasów Jacka Falfusa i jest kontynuowane przez obecnego starostę Andrzeja Płonkę.

Reklama

Arkadiusz Pilarz najlepszy w triathlonie


W tym roku do tej niezwykle trudnej i wyczerpującej rywalizacji stanęło 41 zawodniczek i zawodników. Najpierw musieli przepłynąć w dosyć zimnej wodzie około 200 metrów, potem około 600 metrów przebiec i zakończyć rywalizację opłynięciem akwenu Żwirowni kajakiem „smykiem”. Rywalizacja odbywała się w 3 grupach: dzieci, młodzików i starszych.

W najmłodszej grupie najlepiej wypadły zawodniczki Gwarka Czechowice – Dziedzice. I miejsce zajęła Justyna Iskrzycka, drugie Adriana Iskrzycka, trzecia była Izabela Borgieł z UKS 4 Katowice, czwarta Sandra Pilarz z UKS Set Kaniów, piąta Sylwia Oleksy z Gwarka. Wśród młodzików jako pierwszy zameldował się na mecie Czyż Amadeusz z Gwarka, drugi był Arkadiusz Konieczny, również z Gwarka, trzeci Martin Sterioski z Kwisy Leśna, czwarty Kacprzak Szymon z Kwisy, piąty Dawid Konopka z UKS Set Kaniów.

Bardzo dobrze spisał się wśród starszych zawodników Arkadiusz Pilarz – UKS Set Kaniów, ponieważ zostawił za sobą o wiele starszych i bardziej doświadczonych zawodników i zajął w tej grupie pierwsze miejsce. Drugi był Bogdan Sztuba - Kwisa Leśna, trzeci Maciej Paszana – UKS Set Kaniów, czwarty Adrian Sobecki, także UKS Set.

Puchary i medale wręczał osobiście starosta bielski Andrzej Płonka a towarzyszył mu Czesław Pszczółka z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego.

gminabestwina.info target=_blank clas=dodaj>gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.