czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 11 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1485

Finał rozgrywek żaków

W ubiegły poniedziałek 8 czerwca na obiektach bielskiego Rekordu rozegrany został turniej finałowy rozgrywek żaków.

Reklama

Finał rozgrywek żaków


W rozgrywkach brało udział 12 drużyn w 4 grupach po 3 zespoły. Do turnieju finałowego awansowali zwycięzcy swoich grup: MRKS/UMKS Czechowice-Dziedzice, Rekord Bielsko-Biała, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zapora Wapienica.

Finał jednak, jak co roku ma bardzo dziwny przebieg. Drużyny z Bielska są faworyzowane i rozstawione. Wygrane drużyny z pierwszych meczy grają w finale, a przegrane o trzecie miejsce. Jest to bardzo niesprawiedliwe bo nie ma ani losowania par, ani systemu „każdy z każdym”. Tym bardziej, że fazie grupowej drużyny grają każdy z każdym, i to aż sześć razy.

W tym roku bezkonkurencyjni byli gracze Rekordu i to jest bezsprzeczne. Jednak nie wiadomo czemu właśnie nasza drużyna zagrała z gospodarzami w pierwszym meczu i po przegranej 7 do 2 pozostał nam mecz o trzecie miejsce. W każdej innym rozstawieniu par mogli byśmy zagrać z gospodarzami dopiero w finale. Aby rozwiać wątpliwości wystarczyło by tylko rozegrać bezpośredni pojedynek MRKS/UMKS z Podbeskidziem i sprawiedliwie wyłonić wicemistrza tegorocznej edycji rozgrywek żaków. Niestety tak się nie stało i swój pierwszy mecz Podbeskidzie wygrało z Zaporą Wapienica 4 : 0, a w finale zostało pokonane 3 do 0 przez Rekord. Zespół z Czechowic w meczu z Zaporą wygrał 5 do 1 zajmując III miejsce.

Mariusz Maławy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.