czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 19 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1187

Gabinet rehabilitacyjny dla dzieci

Stowarzyszenie Rodziców i Osób Niepełnosprawnych „Wsparcie” dzięki pomocy miasta, starostwa, sponsorów i ogromnemu zaangażowaniu rodziców, podarowało swoim dzieciom z okazji Dnia Dziecka wyjątkowy prezent – gabinet rehabilitacyjny w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach wyposażony w nowoczesny sprzęt. Oficjalnemu otwarciu, które odbyło się 6 czerwca, towarzyszyła huczna zabawa – przy muzyce, grillu, artystycznych występach i sportowych rozgrywkach.

Reklama

Sobotnie wydarzenie zostało poprzedzone uroczystą mszą św. w kościele NMP Wspomożenia Wiernych, odprawioną przez proboszcza Antoniego Młoczka, który na zakończenie w imieniu Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej na ręce prezesa stowarzyszenia Czesława Matlaka złożył darowiznę na sprzęt rehabilitacyjny.

W uroczystości otwarcia gabinetu rehabilitacyjnego, oprócz około 250 członków i sympatyków Wsparcia, rodziców, dzieci, opiekunów wzięli udział zaproszeni goście m.in. wiceburmistrz Maciej Kołoczek, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny, posłanka do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik, posłanka na sejm RP Mirosława Nykiel, senator RP Sławomir Kowalski, wicewojewoda śląski Adam Matusiewicz, wicestarosta powiatu bielskiego Mirosław Szemla, radna Alicja Ogiegło, prezes Banku Spółdzielczego w Czechowicach-Dziedzicach Agata Dąbrowska.

Po powitaniach przedstawiciele „Wsparcia” prezes Czesław Matlak i wiceprezes Kazimierz Urbański udali się wraz z zaproszonymi gośćmi do pomieszczeń zaadaptowanych na potrzebę gabinetu rehabilitacyjnego, by dokonać uroczystego otwarcia.

– Jako rodzice bardzo się cieszymy, że z okazji Dnia Dziecka mogliśmy podarować naszym pociechom prezent w postaci gabinetu rehabilitacyjnego. Dzięki niemu niepełnosprawni będą mieli dostęp do bezpłatnej rehabilitacji i, co nie mniej istotne, do nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Bardzo dziękujemy władzom i sponsorom, bo gdyby nie ich wsparcie nie udało by się nam tego dokonać – twierdzi wiceprezes "Wsparcia" Kazimierz Urbański.

Dwa puste i zniszczone pomieszczenia dzięki ciężkiej, trzytygodniowej pracy członków stowarzyszenia zmieniły się w nowoczesny, przyjazny dzieciom gabinet wyposażony w: bieżnię, steper, łóżko do masażu, ergometr, atlas, drabinki, materace, piłki, sprzęt do małej motoryki..

Podczas gdy dorośli uczestnicy spotkania zajęci byli oficjalną częścią imprezy dzieci wraz ze swoimi rodzicami korzystały z bogatej oferty rozrywkowo-gastronomicznej. Na początek odbył się konkurs karaoke. Zaraz potem uczestnicy imprezy mieli okazję posłuchać zabrzeskich przyśpiewek i obejrzeć tradycyjne tańce z rejonu Śląska Cieszyńskiego w wykonaniu zespołu regionalnego Zabrzeg. W dalszej części programu imprezy swoje umiejętności zaprezentowali młodzi karatecy ze szkoły Seido karate. Krótka prezentacja wykopów, obrotów i uderzeń oraz symulowane przez zawodników walki zachwyciły zwłaszcza męską część widowni.

Organizatorzy sobotniej uroczystości zadbali również o sportowe zaktywizowanie dzieci i młodzieży – do ich dyspozycji oddano basen oraz salę gimnastyczną. Dodatkowa atrakcja niespodzianką była wizyta Policji i Straży Miejskiej. Stróże porządku publicznego wystąpili w roli przyjaciół dzieci, pokazując samochody patrolowe, sprzęt z którego korzystają w swojej pracy i odpowiadając na liczne pytania podopiecznych „Wsparcia”.

– Uważam, że jeśli ludzie chcą działać i robią to dobrowolnie to z tego rodzaju aktywności zawsze rodzą się najlepsze imprezy. Nikt nie przychodzi na nie z przymusu, ale po to, aby się cieszyć z tego, co wspólnie udało się zrobić. Dzisiejsza impreza jest najlepszym tego przykładem. Widzieliśmy jak wspaniale została zrobiona sala rehabilitacyjna. Na pewno będzie ona dobrze służyła osobom niepełnosprawnym i pozytywnie wpływała na ich zdrowie – podsumował wydarzenie senator RP Sławomir Kowalski.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.