czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 30 lipca 2009
  • wyświetleń: 1747

Wyprawa czechowickich rowerzystów

W miniony weekend, 20 osobowa grupa rowerzystów, zrzeszona w Czechowickim Towarzystwie Cyklistów, udała się na Słowację do partnerskiego miasta Žylina. To drugie, po mieście Orlova, z miast partnerskich, odwiedzane przez cyklistów. Wyjazdowi patronował czechowicki Urząd Miejski.

Rankiem, 25 lipca swoją podróż cykliści rozpoczęli z czechowickiego dworca PKP, skąd pociągiem udali się do Zwardonia. Na miejscu cała grupa sympatyków dwóch kółek przesiadła się na rowery i wyruszyła w podróż do miasta Žylina.

W samo południe cykliści dotarli na przepięknie usytuowany rynek w Žylinie, gdzie oficjalnie i uroczyście przywitali ich Słowacy: Pavel Pozoni oraz Weronika Tabaćkova z tamtejszego Urzędu Miejskiego.

Po ciepłym i sympatycznym przywitaniu, przedstawiciele lokalnego Urzędu Miasta wręczyli czechowickim cyklistom foldery, proporce oraz mapy turystyczne miasta Žylina. Czechowiczanie zrewanżowali się koszulkami z herbem Czechowic-Dziedzic.

Podczas spotkania z przedstawicielami miasta Žylina był czas, by porozmawiać o wielu ciekawych kwestiach takich jak historia, kultura czy sport.

Oprócz historycznego centrum miasta, które tworzy Rynek Mariański wraz z przyległymi ulicami, czechowiczanom udało się jeszcze zwiedzić zabytkowy kościół parafialny z XIV wieku, wraz z przyległą do niego Wieżą Buriana, która obecnie służy jako dzwonnica. Droga powrotna do Zwardonia przebiegała przez miasteczko Strečno oddalone od Žyliny o 10 km, gdzie cykliści zostali oczarowani malowniczym zamkiem wybudowanym na skałach.

Późnym wieczorem rowerzyści dotarli do Zwardonia. Następnego dnia rano cała grupa rowerzystów udała się w drogę powrotną, by po pokonaniu 80 kilometrów stawić się późnym popołudniem na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach.

W przeciągu dwóch dni czechowiccy cykliści, przy sprzyjającej pogodzie, przejechali ponad 220 km.

Warto podkreślić fakt, że ten rodzaj rekreacji wybierają zarówno młodzi jak i nieco starsi sympatycy rowerowych wojaży. W grupie czechowickich cyklistów różnica wieku między najstarszym (Wiesław Wisła) a najmłodszym uczestnikiem (Mateusz Borgieł) wynosiła, aż 62 lat - warto pogratulować kondycji i samozaparcia.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.