Sport

  • 8 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 8417

Rusza budowa nowego parku

Urząd Miejski przekazał plac pod budowę parku rekreacyjnego w północnej części miasta, w widłach ulic Szkolnej i Polnej.

Do końca roku mają zostać wykonane prace ziemne, zostanie też usypana górka saneczkowa, powstaną aleje i ścieżki parkowe z kostki brukowej, plac główny z tego samego materiału, duży plac zabaw, skate park ze ścianą do graffiti, boiska do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej, siłownia plenerowa, mała architektura z ławeczkami. W przyszłym roku na 2,5-hektarowym terenie zostaną dokończone nawierzchnie alejek, będzie też sadzona zieleń niska i wysoka.

Te funkcje parku zapewnią doskonałą rekreację dla całych rodzin – komentuje Renata Rus z wydziału inwestycji w ratuszu. Zgodnie z umową, inwestycja ma zostać zrealizowana do 15 maja 2010 roku.

Koszt budowy parku zamknie się w kwocie 2,5 milionów złotych, z czego w tym roku miasto wyda 1,9 mln zł. – 85 procent tej kwoty będzie pochodzić ze środków unijnych, które udało się nam pozyskać na ten cel – mówi Maciej Kołoczek, zastępca burmistrza.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.