Sport

  • 17 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 1140

Najmłodsi piłkarze z Czechowic w finale

Drużyna MRKS/UMKS Czechowice-Dziedzice wystąpiła w Klubowych Mistrzostwach Powiatu Pszczyńskiego w piłce nożnej.

Najmłodsi piłkarze z Czechowic w finale
fot. POSiR Pszczyna


Dzięki gościnności Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie nasi piłkarze byli jedynymi uczestnikami spoza powiatu pszczyńskiego. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych: żacy, trampkarze młodsi, trampkarze starsi. Rozgrywki podzielone zostały na fazę eliminacyjną, z której do finałowych zmagań awansowały cztery najlepsze drużyny. W kategorii żacy (1999 i młodsi) mecze w systemie „każdy z każdym” odbywały się w dwóch grupach po cztery zespoły. Awans do finałów, które odbędą się 30 sierpnia, zapewniły sobie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. MRKS/UMKS w pierwszym meczu pokonał rówieśników z Czapli Kryry 3 do 1 po dwóch bramkach Jakuba Wojtyły i jednej Kacpra Praciaka.

W drugim meczu MRKS/UMKS uległ piłkarzom z Iskry Pszczyna 5 do 2. Bramki w tym meczu zdobyli Jakub Wojtyła i Kacper Wróbel i były to jedyne stracone gole Iskry w turnieju. Warto dodać, że w tej kategorii wiekowej zawodnicy z Pszczyny są od jakiegoś czasu najlepsza drużyną. W ostatnim meczu MRKS/UMKS wygrał wysoko, bo aż 8 do 0 z LKS Wisła Wielka (bramki: K. Praciak 3, K. Wróbel 2, J. Wojtyła 2, T. Zasuł 1). Nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce w grupie i w fazie finałowej za dwa tygodnie zagrają z Iskrą Pszczyna, Zniczem Jankowice i LKS Łąka.

Skład drużyny: J. Wojtyła, K. Praciak, K. Wróbel, T. Zosuł, M. Wieczorek, G. Abramek, A. Granatowski.

Mariusz Maławy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.